Trwa ładowanie...
d1ci0mw
d1ci0mw

Ardigen i Selvita dostarczą oprogramowanie dla laboratoriów Grupy Enea

Warszawa, 08.02.2016 (ISBnews) - Selvita podpisała umowę, na mocy której wyspecjalizowana w bioinformatyce spółka zależna - Ardigen - wdroży system Starlims w laboratoriach Grupy Enea, podała Selvita.
Share
d1ci0mw

"To pierwsze wdrożenie tego typu w branży energetycznej w Polsce. Ardigen i Selvita dostarczą specjalistyczne oprogramowanie do bezpiecznego gromadzenia, archiwizowania i przeszukiwania danych (LIMS) na potrzeby laboratoriów Enei Wytwarzanie w Elektrowni Kozienice i Elektrociepłowni Białystok. System pozwoli kompleksowo zarządzać obszarem laboratoryjnym, uwzględniając obieg próbki, elektroniczne zeszyty laboratoryjne czy zarządzanie dokumentacją" - czytamy w komunikacie.

"Realizacja projektu dla Grupy Enea stanowi dla naszego zespołu informatyków ciekawe wyzwanie. Działając wcześniej przez kilka lat jako pion bioinformatyczny w Selvicie i od kilku miesięcy w barwach Ardigen, zrealizowaliśmy dziesiątki tego typu wdrożeń, ale to jest pierwszym dla branży energetycznej. Biorąc pod uwagę, że żadna inna z polskich grup energetycznych nie korzysta z tak zaawansowanego systemu, jak Starlims można bez przeszkód stwierdzić, że Grupa Enea wyrasta na lidera profesjonalnego zarządzania w obszarze laboratoryjnym" - powiedział wiceprezes Ardigen Sebastian Kwaśny, cytowany w komunikacie.

Ardigen dostarcza rozwiązania w obszarze profesjonalnej obsługi informatycznej i bioinformatycznej laboratoriów.

d1ci0mw

Selvita jest polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w leczeniu chorób nowotworowych, chorób ośrodkowego układu nerwowego i chorób autoimmunologicznych. Zajmuje się również świadczeniem usług badawczo-rozwojowych i budową rozwiązań informatycznych wspierających projekty innowacyjne. Od 2011 roku Selvita była notowana na rynku NewConnect, zaś w grudniu 2014 r. spółka przeniosła notowania na rynek główny GPW.

(ISBnews)

d1ci0mw

Podziel się opinią

Share
d1ci0mw
d1ci0mw