Trwa ładowanie...
d4333sf

ARP wspiera kosmiczny program akceleracyjny Space3.ac

Warszawa, 26.08.2016 (ISBnews) - W siedzibie Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP) odbył się przeglądów zespołów akceleracyjnych pierwszego w Europie kosmicznego programu Space3.ac, poinformowała Agencja. Efekty prac zespoły zaprezentują przed międzynarodową grupą inwestorów na Demo Day we wrześniu, a ogłoszenie laureatów podczas Gali finałowej akceleratora planowane jest na listopad 2016 r., podano również.

Share
d4333sf

"Naszym celem jest stworzenie środowiska wymiany poglądów i wzajemnych inspiracji. Temu służy pionierski na skalę europejską program akceleratora Space3.ac. Dlatego do udziału zaproszone zostały młode firmy, rozpoczynające przygodę z technologiami kosmicznymi, z kolei w roli mentora występują takie o ugruntowanej już pozycji jak Creotech Instrument. Dzięki temu udało się stworzyć doskonałą atmosferę dla wymiany doświadczeń" - powiedział wiceprezes ARP Michał Szaniawski, cytowany w komunikacie.

Zespoły działające w ramach akceleratora zaprezentowały praktyczne możliwości wykorzystania technologii kosmicznych. Pomysły były bardzo zróżnicowane: od rozwiązań na bardziej ekonomiczną jazdę samochodem przez ułatwienia w zarządzaniu uprawami rolnymi, po projekty w zakresie bezpieczeństwa (np. zapobieganie kolizjom statków), podano również.

"Wspólną cechą wszystkich ośmiu projektów, które biorą udział w programie jest wykorzystanie danych satelitarnych do rozwiązywania globalnych problemów. Pod okiem doświadczonych ekspertów siedem zespołów z Polski i jeden z Włoch, przez 6 tygodni będzie pracowało nad rozwinięciem swoich koncepcji tak, by mogły zostać z sukcesem skomercjalizowane" - czytamy w komunikacie.

d4333sf

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (ARP S.A.) to spółka Skarbu Państwa. Od początku swojej działalności (1991 r.) odpowiada na najważniejsze potrzeby polskiej gospodarki. W okresie transformacji ARP S.A. uratowała tysiące miejsc pracy, unowocześniając duże i średnie przedsiębiorstwa. Dziś jej strategia opiera się na trzech równorzędnych filarach: innowacjach, restrukturyzacji i inwestycjach. Portfel spółek ARP obejmuje m.in. przedsiębiorstwa produkcyjne działające w sektorach: budowlanym, energetycznym, elektromaszynowym, a także w obszarze wzornictwa przemysłowego czy innowacji. ARP zarządza dwiema specjalnymi strefami ekonomicznymi: SSE Euro-Park Mielec oraz TSSE Euro-Park Wisłosan.

(ISBnews)

d4333sf

Podziel się opinią

Share
d4333sf
d4333sf