Trwa ładowanie...
aster
06-12-2010 11:55

Aster sprzedane UPC Polska za 2,4 mld zł

Firma UPC Polska, która oferuje telewizję, internet i usługi telekomunikacyjne, kupuje operatora telewizji kablowej i usług telekomunikacyjnych Aster. Wartość transakcji to 2,4 mld zł - poinformował w poniedziałek fundusz Mid Europa Partners.

Aster sprzedane UPC Polska za 2,4 mld złŹródło: AFP, fot: Patric Klin
d3vvnjn
d3vvnjn

Fundusz inwestycyjny Mid Europa Partners podpisał w poniedziałek z UPC Polska umowę sprzedaży operatora Aster. Transakcja zakończy się w pierwszej połowie 2011 roku, po uzyskaniu zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Liberty Global Inc. (firma, do której należy UPC Polska) i UPC Polska poinformowały w swym komunikacie, że wartość 100 proc. akcji Aster to 870 mln zł, jednak łączna cena nabycia operatora, wliczając dług Aster w wysokości 1,53 mld zł, to ok. 2,4 mld zł.

- Aster, jako pierwszy operator płatnej telewizji w Polsce, wprowadził na polski rynek telefonię IP, telewizję cyfrową, HD oraz usługę VoD, a w ostatnim czasie także usługi telefonii mobilnej oraz transmisji danych. Stworzyliśmy firmę najwyższej klasy, zarówno pod względem satysfakcji klientów, stabilności zatrudnienia oraz wydajności operacyjnej i finansowej. To właśnie przyciągnęło uwagę UPC Polska - poinformował cytowany w komunikacie Mid Europa Partners prezes Aster, Janusz Arciszewski.

Dodał, że stając się częścią Liberty Global Inc., abonenci Aster zdobędą dostęp do unikalnych technologii. - Będzie to możliwe dzięki doświadczeniu w zarządzaniu systemami płatnej telewizji, zdobytemu w 14 krajach i obsłudze ponad 18 milionów abonentów. Liczymy na dobrą współpracę z zarządem UPC, która zapewni sprawną realizację transakcji zarówno naszym abonentom jak i partnerom biznesowym - zaznaczył Arciszewski.

d3vvnjn

Matthew Strassberg, który kierował inwestycją w imieniu Mid Europa podkreślił, że od 2006 roku Aster zwiększył zysk o blisko 80 proc.

Pod koniec września 2010 r. Aster świadczył usługi dla 368 tys. abonentów telewizji (w tym dla 92 tys. abonentów telewizji cyfrowej), 177 tys. abonentów internetu oraz 70 tys. abonentów telefonii stacjonarnej - podał Mid Europa Partners.

UPC Polska miał na koniec trzeciego kwartału 2010 roku ponad milion klientów telewizji (w tym 332 tys. klientów telewizji cyfrowej), 216 tys. abonentów telefonu stacjonarnego i 0,5 mln użytkowników szerokopasmowego internetu.

Liberty Global Inc. jest międzynarodowym operatorem komunikacji szerokopasmowej. Firma oferuje usługi telewizyjne, głosowe i dostępu do internetu dla 18 mln klientów. Liberty Global dysponuje sieciami szerokopasmowymi w 14 krajach w Europie, ale także w Chile i Australii.

d3vvnjn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vvnjn