Trwa ładowanie...

Autogaz w górę, a potem w dół

Gaz będzie można tankować samodzielnie, a państwo przejmie od firm część zapasów paliw - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Autogaz w górę, a potem w dółŹródło: Wirtualna Polska, fot: Michał Mandziak
d5zwaox
d5zwaox

Przyszły rok może być łaskawy dla kierowców tankujących LPG. Jak tłumaczy Iwona Dżygała z biura prasowego Ministerstwa Gospodarki, trwają prace, które poprzez ograniczenie obciążeń administracyjnych mogą przyczynić się do obniżenia kosztów po stronie dystrybutorów.

- Chodzi o zniesienie obowiązku magazynowania paliw, który od firm przejmie Agencja Rezerw Materiałowych, oraz o wprowadzenie samodzielnego tankowania LPG - wylicza Iwona Dżygała.

Na razie jednak trzeba się przygotować na podwyżki LPG. Ma to związek zarówno z sezonowym wzrostem cen gazu płynnego, jak i podniesieniem ceł eksportowych na to paliwo w Rosji. W efekcie do końca roku autogaz zdrożeje - od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu groszy na litrze.

Andrzej Kuźniewski z firmy Chem-Line podkreśla, że choć różnica między poprzednim poziomem rosyjskiego cła wywozowego a tym, które obowiązuje od 1 października, jest bardzo znaczna, to nie znajdzie odzwierciedlenia w cenach gazu.

- Na pewno nie od razu. I nie przełoży się nawet w dłuższym okresie w całości na cenę finalną - przekonuje Andrzej Kuźniewski.

d5zwaox
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5zwaox