Trwa ładowanie...
bz wbk
30-01-2012 14:29

Awaria w dużym banku

Bank Zachodni WBK nękała dzisiaj kilkugodzinna awaria systemu. Od godziny 11.40 do 16.30 klienci banku nie mieli dostępu do swoich pieniędzy. Problemy dotyczyły wejścia na stronę internetową banku.

Share
Awaria w dużym bankuŹródło: SAMUEL KUBANI / AFP
dxpwods

Próby logowania się do kont kończyły się fiaskiem. Również placówki miewały problemy z weryfikacją danych. Jak poinformował Radosław Różycki, rzecznik prasowy BZ WBK, przywrócono już pełną funkcjonalność systemu internetowego banku.

Kilkugodzinną awarię tłumaczono prowadzonymi pracami konserwacyjnymi, ale nie było wiadomo, ile mogą one potrwać. O problemach BZ WBK poinformowali WP.PL zaniepokojeni o swoje pieniądze internauci. Były trudności z wejściem na stronę banku. Udawało się to dopiero po wielokrotnych próbach. Gdy użytkownicy już połączyli się z serwerami banku, to czekała na nich kolejna niemiła niespodzianka. Pole logowania do konta w ogóle się nie pojawiało. Na stronie wyświetlał się za to komunikat, w którym informowano, że ma miejsce przerwa w dostępnie do usług BZ WBK24. Instytucja tłumaczyła problemy trwającymi pracami konserwacyjnymi.

(fot. screen ze strony BZ WBK)
Źródło: (fot. screen ze strony BZ WBK)

Z informacji podanych przez rzecznika prasowego Radosława Różyckiego wynika, że awaria miała podłoże techniczne. - Trwają prace zmierzające do jej usunięcia. Trudno na razie powiedzieć, kiedy system ponownie zacznie działać - mówił krótko po godzinie 13.00 Radosław Różycki, rzecznik prasowy BZ WBK.

Jak się dowiedzieliśmy, awaria bankowego systemu wpłynęła na funkcjonowanie oddziałów. Z powodu awarii systemu także placówki BZ WBK miewały problemy z wypłatą środków. Dostaliśmy jednak zapewnienie, że nie było problemów z wypłatą pieniędzy w bankomatach. Płatności kartowe również były realizowane.

dxpwods
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxpwods
dxpwods