Trwa ładowanie...
babcie
23-01-2009 11:08

Babcie na urlop wychowawczy

Posłowie PO chcą stworzyć instytucję opiekunki rodzinnej, która zajmowałaby się dziećmi swoimi i swoich sąsiadów. PiS chce wysłać babcie na na urlopy wychowawcze

Share
Babcie na urlop wychowawczy
ds719fo

"Musimy opracować przepisy, które zachęcą Polaków do powiększania rodzin" - mówi Elżbieta Radziszewska z Platformy. Według koncepcji PO, opiekunką rodzinną byłaby matka, która zajmuje się nie tylko dziećmi swoimi, ale i sąsiadów. Państwo by jej za to płaciło i nadzorowało, czy maluchom nie dzieje się krzywda.Platforma zastanawia się także nad wprowadzeniem dodatków pieniężnych dla rodzin z dziećmi, które nie mogą sobie teraz odliczyć ulgi prorodzinnej.

PiS proponuje, aby z bezpłatnych urlopów wychowawczych mogli korzystać pracujący dziadkowie. "To ułatwiłoby matkom zachowanie miejsc pracy" - tłumaczy gazecie Joanna Kluzik-Rostkowska.

Rodzina nie musiałaby wydawać pieniędzy na opiekunkę, a babcia – choć nie dostawałaby pensji – to okres urlopu wychowawczego doliczałby się jej do stażu pracy. Miałaby też opłacone składki emerytalne w ZUS.

ds719fo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ds719fo
ds719fo