Trwa ładowanie...
IAR
balcerowicz

Balcerowicz: krzepiące prognozy dla Polski

Leszek Balcerowicz uważa, że na tle innych krajów prognozy dla Polski w sytuacji kryzysu finansowego wyglądają pokrzepiająco. Były prezes NBP mówi "Gazecie Wyborczej", że jeśli Polsce uda się osiągnąć w przyszłym roku 2-3 procent wzrostu PKB, to będzie ona w absolutnej światowej czołówce.
Share
prof. Leszek Balcerowicz
prof. Leszek BalcerowiczŹródło: PAP
d49mb3b

Profesor Balcerowicz podkreśla, że choć przyjmuje się, iż nadchodzący rok będzie rokiem recesji, to nie jest tak, że wszystkie problemy się dodają. Zauważa, że im większy globalny spadek gospodarczy, tym większy spadek cen ropy i innych surowców. Dla większości krajów jest to dobre. Polacy też już widzą, że za paliwo płacą mniej - mówi były wicepremier.

Leszek Balcerowicz dodaje, że władze w obecnej sytuacji "po pierwsze powinny nie szkodzić". Były szef NBP ma nadzieję, że nastąpi też szybkie przyspieszenie prywatyzacji i szybkie absorbowanie środków unijnych. Nadzór bankowy nie powinien teraz wprowadzać dodatkowych restrykcji na udzielanie kredytów, a polityka fiskalna powinna umożliwiać łagodzenie polityki pieniężnej - powiedział Leszek Balcerowicz "Gazecie Wyborczej".

d49mb3b

Podziel się opinią

Share
d49mb3b
d49mb3b