Trwa ładowanie...
ds2t0m9
ds2t0m9
IAR
reformy

Balcerowicz: Ukraina potrzebuje reform

Leszek Balcerowicz przekonuje, że Ukraina musi jak najszybciej przeprowadzić trzy główne reformy. Powinny one objąć sektor energetyczny, emerytalny, a także zakłady państwowe, które należy sprywatyzować.
Share
ds2t0m9

Leszek Balcerowicz, który odwiedził Kijów, powiedział Polskiemu Radiu, że trzy reformy, o których mówi znacznie poprawią stan ukraińskiej gospodarki, a tym samym polepszą sytuację zwykłych Ukraińców. Zdaniem byłego wicepremiera, należy rozpocząć od sektora energetycznego, gdzie obecnie zaniżone ceny i subsydia państwowe powodują ogromne marnotrawstwo surowców.

Konieczna jest także prywatyzacja ogromnej liczby zakładów państwowych. - Jedyna skuteczna reforma przedsiębiorstw państwowych to jest ich prywatyzacja. Każde inne sposoby to są bajki o dobrym socjalizmie - powiedział ekonomista. Leszek Balcerowicz podkreślił, że na razie rządzące od 4 miesięcy ukraińskie władze, nie rozpoczęły reform.

W czasie wizyty w ukraińskiej stolicy Leszek Balcerowicz spotkał się, między innymi, z wicepremierem Serhijem Tihipką oraz Iryną Akimową z Administracji Prezydenta. Obydwoje są zwolennikami reform.

ds2t0m9

Podziel się opinią

Share
ds2t0m9
ds2t0m9