Trwa ładowanie...

Bazy NATO w Polsce?

Czy w Polsce powstaną bazy NATO? Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego mówił w radiowej Jedynce, że takie decyzje mogą zapaść na planowanym na wrzesień szczycie Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Bazy NATO w Polsce?Źródło: AFP, fot: janek_skarzynski
d3m0vt8
d3m0vt8

Generał Stanisław Koziej podkreślił, że Polska od wielu miesięcy zabiega o wzmocnienie wschodniego skrzydła Sojuszu.

- Mamy nadzieję, że zapadną między innymi decyzje dotyczące wysuniętego bazowania logistyki - sprzętu, różnych magazynów z zaopatrzeniem wojsk sojuszniczych na terenie naszego kraju i Państw Bałtyckich wschodniej flanki - powiedział. Dodał, że ze względów finansowych realizacja tego projektu zostanie najprawdopodobniej rozłożona na lata.

Pytany o piątkową defiladę w Warszawie generał Koziej podkreślił, że nie był to pokaz siły, ale wyjście na przeciw oczekiwaniom ludzi, ze względu na obecny kryzys.

- Takie zainteresowanie jest i te uroczystości były odpowiedzią na to zainteresowanie - powiedział. Przyznał jednak, że w sposób pośredni jest to też reakcja na wzrost zagrożenia przy naszej wschodniej granicy.

d3m0vt8

Wczorajsza defilada była głównym punktem obchodów Święta Wojska Polskiego. W trakcie pokazu można było zobaczyć między innymi czołgi Leopard, transportery opancerzone Rosomak i wozy dowodzenia. Był też pokaz powietrzny. Nad stolicą przeleciało w sumie około 50 różnych statków powietrznych: od śmigłowców uderzeniowych Mi-24, przez wielozadaniowe myśliwce MIG-29 i Su-22 oraz nowoczesne F-16, aż po maszyny transportowe Herkules C-130 i nieco mniejsze ale też transportowe samoloty CASA. Po defiladzie odbył się Piknik Wojskowy, na którym bawiły się tysiące rodzin.

d3m0vt8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3m0vt8