Trwa ładowanie...
d2l2jbz
27-06-2016 16:03

Beata Jarosz została prezesem CodersTrust Polska

Warszawa, 27.06.2016 (ISBnews) - Beata Jarosz - była wiceprezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) - objęła stanowisko prezesa CodersTrust Polska, podano w komunikacie.

Share
d2l2jbz

"Celem tej unikalnej inicjatywy jest nauka programowania i umiejętności pozwalających na pozyskiwanie zleceń na globalnych portalach freelancerskich. Beata Jarosz będzie współodpowiedzialna za całokształt rozwoju tej platformy na rynku polskim" - czytamy w komunikacie.

CodersTrust to założony w Danii start-up. Ideą CodersTrust jest włączenie jak największej liczby osób do programistycznego, freelancerskiego rynku pracy online.

"Zdecydowaliśmy się rozwijać inicjatywę CodersTrust w Polsce, ponieważ uważamy, że jest ona odpowiedzią na potrzeby rodzimego rynku w zakresie edukowania kadr i zwiększania kompetencji cyfrowych. Z dostępnych danych wynika, że już teraz w Polsce brakuje ok. 50 tys. specjalistów IT. Jednocześnie, jak podaje GUS, stopa bezrobocia wśród ludzi młodych nadal wynosi blisko 20%. Prawie co trzeci student myśli o opuszczeniu kraju - to wielka strata kapitału ludzkiego. Powodem jest znacząca dysproporcja między wiedzą pozyskiwaną w procesie kształcenia systemowego, a realnymi potrzebami firm i instytucji" - powiedziała Beata Jarosz, prezes i współzałożycielka CodersTrust Polska, cytowana w komunikacie.

Inicjatywa ta jest narzędziem, które w kilkuletniej perspektywie może przyczynić się do zmiany tych trendów i aktywizacji młodych. "Umożliwiamy podjęcie pracy w jednym z najbardziej perspektywicznych zawodów współczesnej gospodarki, bowiem programowanie jest językiem przyszłości. Dajemy również realny bodziec dla rozwoju przedsiębiorczości, bez względu na miejsce zamieszkania" - dodała Jarosz.

d2l2jbz

Uczestnicy kursów zdobywają pożądane na rynku kompetencje w zakresie języków programowania, takich jak JavaScript, HTML czy CSS, umożliwiające im realizację zleceń, np. tworzenie w pełni funkcjonalnych stron internetowych. CodersTrust ułatwia również pozyskiwanie zleceń na globalnych portalach freelancerskich. Pierwszy kurs CoderTrust Polska rusza już w sierpniu.

Jarosz, wspólnie z Joanną Pruszyńską-Witkowską - współzałożycielką CodersTrust Polska, będą współodpowiedzialne za rozwój tej inicjatywy na naszym rynku.

Beata Jarosz jest ekspertem rynku kapitałowego z ponad 25-letnim doświadczeniem zawodowym. W ostatnim czasie doradzała zarządowi Towarowej Giełdy Energii. Wcześniej, przez 8 lat, zasiadała w zarządzie GPW. Jest współtwórczynią rynku akcji w ramach alternatywnego systemu obrotu NewConnect dla przedsiębiorstw wzrostowych z sektora MŚP. Brała udział w projekcie utworzenia zorganizowanego obrotu papierami dłużnymi Catalyst. Kierowała również pracami w zakresie opracowania i promocji nowego kształtu zasad dobrych praktyk spółek notowanych na GPW.

(ISBnews)

d2l2jbz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2l2jbz
d2l2jbz