Trwa ładowanie...
nowe zasady
25-03-2013 06:41

Becikowe po nowemu

Już we wtorek zmieniają się zasady przyznawania gminnego becikowego. Jednorazowa zapomoga będzie przyznawany tylko tym rodzinom, w których dochód na osobę nie przekroczy 850 zł

Share
Becikowe po nowemuŹródło: Jupiterimages
d1owgjo

Becikowe nadal będzie wynosiło 1000 zł, ale nie wszyscy je dostaną. Świadczenie przysługiwać będzie jedynie tym rodzinom, w których średni dochód na jedną osobę w ciągu trzech miesięcy nie przekroczył 850 zł. Rodzice lub prawni opiekunowie nowo narodzonego dziecka, spełniający kryterium dochodowe muszą złożyć wniosek o becikowe. Trzeba do niego dołączyć kserokopię aktu urodzenia dziecka, dokument potwierdzający zamieszkanie w Krakowie przynajmniej od roku i zaświadczenie o zarobkach.

Wypełniony wniosek należy złożyć w urzędzie nie później niż do 12 miesiąca od dnia narodzin dziecka. Wnioski o becikowe przyjmowane są w Wydziale Spraw Społecznych UMK przy ul. Stachowicza 18 lub na os. Zgody 2. Więcej informacji znajdziemy się na stronie www.bip.krakow.pl/index.php?sub_dok_id=12527.

Do tej pory miasto przyznawało becikowe bez względu na dochód. Nic dziwnego, że nowe przepisy nie spodobały się rodzicom. – Każda mama powinna dostać becikowe. Kryterium dochodowe bardzo ograniczyło dostęp do zasiłku – mówi Izabela Wawrzyk (31 l.), mama nowo narodzonego Tomasza.

W dzisiejszym wydaniu Faktu polecamy też: Zdradził go różaniec!

d1owgjo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1owgjo