Trwa ładowanie...
d40s3kp
Moje finanse

Będą kolejne ulgi dla firm

Firmy zatrudniające osoby wracające do pracy z urlopów macierzyńskich i wychowawczych albo osoby po 50 roku życia będą mogły liczyć na zwolnienie z niekórych składek.
Share
d40s3kp

Firmy zatrudniające osoby wracające do pracy z urlopów macierzyńskich i wychowawczych albo osoby po 50 roku życia będą mogły liczyć na zwolnienie przez trzy lata z opłacania składek na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, zapowiada w rozmowie z "Gazetą Prawną" Czesława Ostrowska - wiceminister pracy i polityki społecznej.

Rozważana jest również możliwość refundacji pracodawcom kosztów przekwalifikowania tych pracowników, którzy są zagrożeni zwolnieniem na przykład ze względu na ich wiek. Ostrowska podaje przykład 54-letniego malarza pokojowego, który nie może wykonywać już tej pracy, ale mógłby zostać świetnym doradcą klienta w sklepie handlującym akcesoriami malarskimi.

Resort pracy chce też najpóźniej w kwietniu przekazać do konsultacji projekt nowelizacji ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Ma on zawierać wiele rozwiązań sprzyjających powstawaniu nowych miejsc pracy i zwiększaniu mobilności zawodowej. Zaczną one obowiązywać od stycznia 2009 roku.

Wiceminister Ostrowska szacuje, że bezrobocie na koniec tego roku spadnie poniżej 10 proc.

d40s3kp

Podziel się opinią

Share
d40s3kp
d40s3kp