Trwa ładowanie...

Będzie bałagan i duże podwyżki!

Zamieszanie ze śmieciami! Już za niecałe 3 miesiące zmieniają się zasady i opłaty za wywóz śmieci. Ci, którzy segregują śmieci mają płacić niższe stawki. Ale czy na pewno?

Share
Będzie bałagan i duże podwyżki!
Źródło: newspix.pl, fot: sebastian jankowski
d1quurp

Segregujesz śmieci? I tak zapłacisz więcej! Według nowej uchwały śmieciowej krakowianie, którzy segregują odpady zapłacą o połowę niższe stawki niż pozostali. I tu pułapka. Kłopot bowiem w tym, że w rzeczywistości nie da się sprawdzić ja wygląda segregacja. Krakowianie najbardziej boją, się, że jeśli firmy wywożące śmieci zobaczą, że tych posegregowanych jest mniej, podniosą całemu osiedlu opłaty do kwoty jak za nieposegregowane odpady. Mało tego! Miasto ma być podzielone na rejony, a niektóre z nich mają być droższe niż inne! nie wiadomo też, co z nowymi umowami.

Osoby, które do tej pory miały podpisane umowy z MPO nie muszą podpisywać nowych umów. Zamiast tego muszą złożyć deklaracje, na podstawie który zostaną naliczone nowe stawki. Krakowianie do 30 kwietnia muszą wypełnić deklaracje o wysokości opłaty za śmieci. Druki można pobrać w siedzibach Urzędu Miasta, siedzibach Rad Dzielnic oraz w siedzibie MPO. Pod numerem telefonu 800-112-211 mieszkańcy Krakowa mogą dowiedzieć się szczegółów na temat nowych zasad wywozu śmieci.

d1quurp

Podziel się opinią

Share
d1quurp
d1quurp