Trwa ładowanie...
d11ooqr
Gospodarka

Będzie kolejna próba na EURUSD

Interpretacja wpływu japońskich danych makroekonomicznych na notowania jena z pewnością do oczywistych nie należy. Często nie jest to problem, gdyż tego wpływu w ogóle nie ma, jednak przy silnych zaskoczeniach na rynku pojawiają się większe ruchy.
Share
Przemysław Kwiecień
Przemysław KwiecieńŹródło: X-Trade Brokers
d11ooqr

Dziś w nocy jen zyskiwał do dolara po tym jak wczoraj para USDJPY pokonała poprzednie lokalne maksimum na poziomie 96,69 i odnotowała wzrost do 97,20 (poziomu najwyższego od 12 maja). W nocy notowania pary obniżyły się o prawie jedną figurę, ale przypisanie tego ruchu lepszym danym makro nie jest wcale oczywiste, gdyż same publikacje nie wywarły dużego bezpośredniego wpływu na rynek. Sytuację może z kolei rozjaśnić nieco raport koreańskiego rządu, który dał do zrozumienia, iż narodowy fundusz emerytalny będzie trzymał mniej aktywów w dolarach. Mamy zatem kolejny sygnał obaw o pozycję dolara, który objawia się zgodnym osłabieniem w relacji do euro jak i właśnie jena. Wydaje się zatem, iż ewentualny wpływ raportów makroekonomicznych na jena będzie odbywał się przez kanał rynków akcji – silniejsze wzrosty (zwłaszcza wybicie z obserwowanej obecnie konsolidacji) będą argumentem za wzrostem notowań USDJPY. Poza ustalonym wczoraj lokalnym maksimum para napotka na opór na poziomie 97,50. Z kolei wsparcia należy
szukać na 96,22 i 95,92.

Wszystko wskazuje na to, że mimo nieudanych prób z wtorku i środy para EURUSD dostanie kolejną szansę na test oporu na poziomie 1,4050. Decydujący mógł być właśnie wspomniany koreański raport, który sprawił, iż wzrosty z wczorajszego dnia kontynuowane były także w nocy i dziś rano jesteśmy już w okolicach 1,40. Choć dane makroekonomiczne nie miały bezpośredniego wpływu na notowania (euro wręcz nieco straciło po publikacji dobrego raportu o sprzedaży detalicznej w Niemczech), formujący się korzystny obraz makroekonomiczny może pomóc w wybiciu górą z konsolidacji na rynkach akcji, a to z kolei powinno pomagać wzrostom na EURUSD. W przypadku pokonania poziomu 1,4050 kolejny przystanek to 1,4180. Wsparcia to 1,3860, 1,3791 i 1,3735.

Przemysław Kwiecień
X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.
kwiecien.bloog.pl

d11ooqr

Podziel się opinią

Share
d11ooqr
d11ooqr