Trwa ładowanie...

Będzie nowy Ursus i 3 tys. miejsc pracy

Polski Ursus wraca na światowe rynki w wielkim stylu. Nowy ciągnik będzie całkowicie polskiej produkcji. Powstanie w wyniku współpracy spółki z Wojskową Akademią Techniczną, Politechniką Lubelską oraz Fabryką Osi Napędowych SKB Radomsko.

Będzie nowy Ursus i 3 tys. miejsc pracyŹródło: Ursus/materiały prasowe
d33f0jc
d33f0jc

Będziemy sprzedawać znakomite ciągniki na całym świecie i stanie się to po 20 latach "niebytu polskich maszyn rolniczych", mówi o zawartej umowie prezes zarządu Ursusa Karol Zarajczyk. Jego zdaniem, firma odradza się jak Feniks z popiołów.

W deklaracje prezesa uwierzyli inwestorzy giełdowi. Kurs spółki notowanej na GPW rośnie w piątek o blisko 16 proc.

Zawarta umowa pozwoli na stworzenie ponad 3 tysięcy nowych miejsc pracy. W tej chwili już trwa nabór pracowników w Lublinie. Koszt nowego ciągnika, w wersji najpopularniejszej w Polsce, to około 100 tysięcy złotych - mniej więcej 800 złotych za jednego konia mechanicznego. Można będzie go kupić z początkiem przyszłego roku.

Karol Zarajczyk jest przekonany, że nowy produkt będzie się dobrze sprzedawał. Podkreśla, że firma ma ogromne doświadczenie i znakomite kadry inżynierskie. "Byliśmy dostępni na 120-tu rynkach na świecie i w ciągu najbliższych kilku lat na te 120 rynków wrócimy", powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej. Już dziś Ursus realizuje kontrakt dla Etiopii na 3 tysiące traktorów. W drodze są kolejne dla RPA i Angoli.

d33f0jc

[

(fot. Kliknij, aby zobaczyć kurs Ursusa)
Źródło: (fot. Kliknij, aby zobaczyć kurs Ursusa)

]( http://finanse.wp.pl/isin,PLPMWRM00012,notowania-podsumowanie.html )

d33f0jc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33f0jc