Trwa ładowanie...

Będzie pogoda dla bogaczy

W Polsce milionerów - i to dolarowych - będzie przybywać szybciej niż
gdziekolwiek na świecie

Będzie pogoda dla bogaczyŹródło: Thinkstock
dhpcypa
dhpcypa

W Polsce milionerów - i to dolarowych - będzie przybywać szybciej niż gdziekolwiek na świecie, zapowiada "Puls Biznesu" w oparciu o badanie Global Wealth Report, przygotowane już po raz czwarty przez Credit Suisse. W ciągu najbliższych 5. lat przybędzie ich u nas 40 tys.

Według ekspertów szwajcarskiego banku - w Polsce żyje obecnie 45 tys. dolarowych milionerów, czyli o 7 tys. więcej niż w ub. roku. W ciągu następnych pięciu lat ich liczba ma wzrosnąć aż o 89 proc. do 85 tys. Będzie to proporcjonalnie największy skok w gronie analizowanych państw - niemal pozwoli Polsce zrównać się pod względem milionerów z wyprzedzającym nas dziś o 9 tys. Chle.

Polska - m.in. dzięki umocnieniu złotego - zanotowała też jedną z największych w stawce zwyżek przeciętnego bogactwa w porównaniu z ub. rokiem, co pozwoliło jej powrócić do grona państw "średnio bogatych", w których majątek osobisty waha się między 25 a 100 tys. USD. W Europie, w ub. roku, szybciej rosły tylko majątki Szwedów.

W skali globu przeciętny dorosły ma majątek w wysokości 51,6 tys. USD - tyle, że do najbogatszych 10 proc. ludzi należy aż 86 proc. światowego bogactwa.

MA

dhpcypa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhpcypa