Trwa ładowanie...
d9qm1g3

Będzie ważna droga. Kołobrzeg się doczekał

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na zaprojektowanie i budowę odcinka drogi ekspresowej S6 na odcinku Kołobrzeg Zachód - Ustronie Morskie drogi. W skład liczącej prawie 15 km trasy wejdzie obwodnica Kołobrzegu o długości 2 km - informuje GDDKiA.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Będzie ważna droga. Kołobrzeg się doczekał
(Fotolia, Fot: Fotolia/RAW)
d9qm1g3

Wartość podpisanego kontraktu wynosi niemal 343 mln zł. Wykonawcą inwestycji będzie firma Porr, która zobowiązała się, że wybuduję drogę do sierpniu 2019 roku.

W ramach tego zadania zostanie wybudowany kolejny etap obwodnicy Kołobrzegu w ciągu drogi krajowej nr 11. Droga ta, o długości 2 km, będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę i będzie się łączyła z wcześniej wykonanymi przez samorząd fragmentami obwodnicy. Dzięki tej trasie z centrum Kołobrzegu zostanie wyprowadzony ruch do trasy S6.
Umowa z Porrem to ostatni, szósty kontrakt na realizację trasy S6 pomiędzy Goleniowem a Koszalinem, podpisany od końca września. Łączna długość tych sześciu odcinków to 119,4 km, a łączna wartość zawartych kontraktów to ponad 2,2 mld złotych.

Zobacz także: Polska flota handlowa to liliput przy flocie handlowej Grecji #dziejesiewbiznesie

d9qm1g3

Podziel się opinią

Share
d9qm1g3
d9qm1g3