Trwa ładowanie...
d1ee2h1
IAR
kredyt

Będzie więcej kredytów

Narodowy Bank Polski i Krajowy Związek Banków Spółdzielczych zapowiadają podjęcie działań zmierzających do zwiększenia liczby udzielanych kredytów.
Share
Będzie więcej kredytów
Źródło: Jupiterimages
d1ee2h1

Za niecały miesiąc zostaną przedstawione warunki porozumienia, dzięki któremu jeszcze w tym roku do klientów banków spółdzielczych może trafić ponad 10 miliardów złotych.

Prezes NBP Sławomir Skrzypek podkreśla, że ułatwienie w dostępie do kredytów jest jednym z warunków poprawy sytuacji gospodarczej. Jego zdaniem potrzebne są szybkie i zdecydowane działania w celu łagodzenia skutków kryzysu i pozwalające na powrót do stabilnego wzrostu gospodarczego.

Aby ponad 10-miliardowe rezerwy banków spółdzielczych trafiły na rynek, konieczne jest dokapitalizowanie tych instytucji. Będzie to możliwe dzięki istniejącej od niedawna możliwości emitowania papierów dłużnych przez banki spółdzielcze. Wykup tych papierów zapowiada NBP.

d1ee2h1

Jesteś zainteresowany kredytem gotówkowym?
Już teraz możesz u nas porównać ofertę 25 banków. Określasz kwotę kredytu oraz okres kredytowania a w kilka sekund otrzymujesz czytelną i dokładną analizę, z informacją o najtańszej ofercie! Finansomat.wp.pl - sprawdź! »

Prezes Spółdzielczego Banku Ogrodniczego Czesław Swacha podkreśla, że banki liczą na pomoc, ale nie na darowizny. Podkreśla, że zarówno pożyczki, jak i zakup papierów wartościowych dają instytucjom państwowym gwarancję odzyskania pieniędzy z zyskiem.

Zgodnie z szacunkami NBP dzięki pieniądzom z banków spółdzielczych uda się wzmocnić polską gospodarkę i przyspieszyć tempo jej rozwoju od 0,25 do 0,4 punktu procentowego.

d1ee2h1

Podziel się opinią

Share
d1ee2h1
d1ee2h1