Trwa ładowanie...
sklep
04-05-2006 07:30

Będzie więcej pracy w Polsce

Nareszcie coś się zmienia, będzie więcej
pracy w Polsce. 15% firm planuje zwiększenie zatrudnienia.
W sklepach, zakładach usługowych coraz częściej pojawiają się
kartki z napisem "Przyjmę pracownika" - informuje "Rzeczpospolita".

Będzie więcej pracy w PolsceŹródło: WP.PL
dzwa48u
dzwa48u

Większość dużych firm, które znalazły się na tegorocznej Liście 500 "Rzeczpospolitej", przyjęła w ubiegłym roku nowych pracowników. Główny Urząd Statystyczny potwierdza, że miejsca pracy powstają głównie w prywatnych przedsiębiorstwach. Zatrudnienie w sektorze publicznym systematycznie spada. Agencje pośrednictwa zacierają ręce, bo przybywa im klientów, którzy szukają ludzi do pracy.

_ Mamy coraz więcej projektów rekrutacji masowej z ofertami dla kilkuset osób. Duże, międzynarodowe firmy, które otwierają w Polsce swoje centra technologiczne i finansowe, inwestują nawet w kampanie promocyjne, by ściągnąć specjalistów z innych miast _ - mówi dziennikowi dyrektor marketingu z firmy HRK Joanna Kotzian.

Prywatne firmy, w tym większość sieci handlowych, które w ostatnich latach co roku tworzyły tysiące nowych miejsc pracy, zapowiadają teraz dalszy wzrost zatrudnienia.

Według najnowszych badań koniunktury, które prowadzi NBP, wyraźnie ubywa tych, którzy chcą zwalniać - przed rokiem była to prawie jedna piąta firm, teraz niecałe 9%.

Przybywa za to przedsiębiorców, którzy mają problemy ze znalezieniem odpowiednich pracowników - teraz mówi o tym już ponad 40% uczestników ankiety NBP - wylicza "Rzeczpospolita".

dzwa48u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzwa48u