Trwa ładowanie...
d4farph

Benzyna drożeje

Osoby wybierające się na urlop samochodem muszą się liczyć z dużymi wydatkami na benzynę. "Rzeczpospolita" pisze, że zdaniem ekspertów, jeszcze przed końcem czerwca jej cena może wzrosnąć o 10 -15 groszy na litrze.
Share
Benzyna drożeje
Źródło: Jupiterimages
d4farph

Już w ciągu ostatniego miesiąca koszt tankowania wzrósł o 40 groszy na litrze. Według Biura Reflex w Łodzi, benzyna Eurosuper 95 kosztuje obecnie 4,54 złotego, ale w niektórych regionach cena wynosi 4,6 złotego za litr. To prawie tyle, co przed rokiem, gdy notowania cen ropy biły rekordy. Wtedy za litr Eurosuper trzeba było zapłacić ponad 4,7 złotego. Urszula Cieślak, ekspert z Biura Reflex, uważa, że w lipcu ceny benzyny mogą jeszcze wzrosnąć.

Mniej powodów do zmartwień mają właściciele samochodów z silnikiem Diesla. Ceny oleju napędowego rosną znacznie wolniej niż benzyny. Zdaniem ekspertów, w wakacje litr oleju może kosztować około 4 złotych.

"Rzeczpospolita" pisze, że spadek wartości złotego powoduje też, że tankowanie będzie drogie także za granicą. Wprawdzie ceny w krajach unijnych spadły, jednak nie tak bardzo, jak wskazywałby na to spadek cen ropy naftowej.

d4farph

Podziel się opinią

Share
d4farph
d4farph