Trwa ładowanie...
Dom Maklerski BZ WBK
Gospodarka

Bez wiary - giełdowy komentarz poranny

Poniedziałkowa sesja zakończyła się spadkiem indeksów. Skala ruchu nie była może zbyt znacząca, aczkolwiek biorąc pod uwagę sytuację na światowych rynkach, można mówić o sporej słabości.
Share
Bez wiary - giełdowy komentarz poranny
Źródło: Thinkstockphotos
d2xgbhu

Przebieg sesji był zbliżony do tego co można było zaobserwować wcześniej, czyli próba wykreowania odbicia do południa oraz powolne osuwanie się w drugiej części sesji. W dalszym ciągu spadek nie wygląda na początek istotniejszego ruchu spadkowego, a raczej na zwieńczenie korekty, ale na razie strona popytowa nie jest w stanie przełamać negatywnej passy.

WIG-20 wyznaczył dzienne maksimum na 2421, by w końcówce dnia zaliczyć minimum na 2404. Zamknięcie nastąpiło nieznacznie powyżej tego poziomu. W dalszym ciągu przyjmuję, iż obserwowany spadek wieńczy impuls spadkowy od ostatniego maksimum na 2476. Pytaniem otwartym pozostaje jego charakter, czy jest to ruch wieńczący nieregularną falę korekcyjną czy też impuls inicjuje większy ruch spadkowy.
Bez względu na scenariusz w dłuższym terminie najbliższe godziny winny przynieść co najmniej korektę spadku, co powinno przełożyć się na wzrost do 2448. Wcześniej oporem jest poniedziałkowe maksimum na 2421 oraz poziom 2436. W przypadku silniejszego wzrostu będę zwracał uwagę na test 2464 lub też 2476. Przebicie tego ostatniego poziomu będzie miało pozytywne przesłanie i będzie otwierało drogę do testu 2511, a w bardziej optymistycznych założeniach będę oczekiwał na atak na wrześniowe szczyty na 2544 i 2559.
Najbliższe wsparcie znajduje się na 2396, a w razie jego przełamania będę oczekiwał na test 2379. Kluczowe wsparcie w krótkim terminie wyznacza październikowe minimum na 2353. Ewentualne przełamanie tego wsparcia będzie zapowiadało test minimów na 2299. Poniedziałkowa sesja nie wniosła istotnych zmian w obrazie technicznym. Główne indeksy pogłębiły tendencje spadkowe w krótkim terminie i aktualnie znajdują się w rejonie minimów. Spodziewam się w najbliższych godzinach wzrostu, który winien co najmniej skorygować ostatni spadek.
Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/34051/biuletyn_poranny_20141112.pdf )

d2xgbhu

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d2xgbhu

Podziel się opinią

Share
d2xgbhu
d2xgbhu