Trwa ładowanie...
d2tixim
d2tixim
IAR

Bezrobocie może spadać wolniej

Bezrobocie może spadać wolniej niż ostatnio - wynika z danych Bureau for Investments and Economic Cycles.
Share
d2tixim

*Bezrobocie może spadać wolniej niż ostatnio - wynika z danych Bureau for Investments and Economic Cycles (BIEC). *

Wskaźnik Rynku Pracy informujący z wyprzedzeniem o zmianach wielkości zatrudnienia i stopy bezrobocia w lipcu nieco zwiększył swoją wartość i już od kilku miesięcy nie spada. Może być to sygnałem nadchodzących nieco gorszych czasów dla rynku pracy.

W pierwszym półroczu stopa bezrobocia obniżała się bardzo dynamicznie, znacznie szybciej niż w latach ubiegłych. Jednak w ostatnich miesiącach nasilają się sygnały, świadczące o pogarszaniu się sytuacji na rynku pracy - wynika z analiz BIEC.

d2tixim

Od kilku miesięcy maleje liczba ofert pracy składanych do urzędów zatrudnienia. W ostatnim miesiącu obniżyła sie również liczba nowych ogłoszeń o wolnych miejscach pracy, publikowanych w prasie.

Szybki w ostatnim czasie wzrost zatrudnienia i spadek stopy bezrobocia był skutkiem sprzyjającej sytuacji gospodarczej. W ostatnich miesiacachc badania przedsiębiorców wykazywały jednak pogarszającą się sytuacje finansową firm przemysłowych. Jak dotąd trwa to zaledwie 4 miesiace i być może jest krótkotrwałe.

Jednak, do nieco gorszego niż na początku roku wyniku finansowego przedsiębiorstw przyczynić się mogą coraz bardziej dynamicznie rosnące wynagrodzenia. To z kolei, w perspektywnie miesięcy może przełożyć się na zmniejszenie zapotrzebowania na pracowników.

Zobacz też:
Nie będzie emerytur pomostowych w 2008 roku
Premier: niska płaca może zaszkodzić

d2tixim

Podziel się opinią

Share
d2tixim
d2tixim