Trwa ładowanie...

Bezrobocie zabija seks

Jednym ze skutków bezrobocia jest kompletny rozkład życia seksualnego. Najbardziej z tego powodu cierpią faceci.

Bezrobocie zabija seksŹródło: Thinkstock
d34ofkc
d34ofkc

Bezrobotny Joey Davis, bohater erotycznego filmu „Heat”, wykorzystuje seks, aby skłonić właścicielkę domu do obniżenia mu czynszu za wynajem. To, co działa na obce kobiety, niekoniecznie sprawdza się w stosunku do własnej partnerki. Przekonał się o tym 42-letni Przemysław. Trzy miesiące temu stracił pracę w redakcji lokalnej gazety na Pomorzu. Od tamtej pory były dziennikarz może liczyć na wikt i opierunek, ale na seks już nie. Tak narzeczona, u której mieszka od roku, karze go za „niezaradność życiową” i motywuje do intensywniejszych poszukiwań nowej posady. Nie dociera do niej tłumaczenie mężczyzny, że w kilkunastotysięcznym mieście z etatami jest krucho – zwłaszcza jeśli przez całe zawodowe życie człowiek zajmował się tylko pisaniem.

- Już samo bezrobocie jest dla mnie wystarczającym upokorzeniem. Brak seksu pogłębia moje przekonanie, że jestem do niczego – mówi Przemysław. – Miałem propozycję zostania przedstawicielem handlowym w dużej sieci hurtowni spożywczych. Gdy jednak poszedłem na rozmowę kwalifikacyjną, szef szybko wyczuł mój brak pewności siebie i powiedział, że się nie nadaję do tej pracy.

Zabawki na strych

Również Sebastian, były księgowy z Gdańska, czuje się niepełnowartościowym facetem. Żona nie odmawia mu figielków, tylko że on nie może sprostać jej wymaganiom w łóżku. Nigdy nie był typem ogiera, ale na obniżone libido nie narzekał. Raczej był zawsze otwarty na seks: testowanie nowych pozycji, śmiała bielizna, gadżety... Ale to już przeszłość. Ostatnio – najpewniej w związku z bezrobociem i zmartwieniami o kasę – jego „męskość” zaczęła coraz częściej odmawiać posłuszeństwa. Zawstydzony, postanowił całkowicie zarzucić seks.

- Zawsze żartowałem z tekstów, z których wynikało, że bezrobocie może obniżyć popęd płciowy. Dzisiaj nie jest mi do śmiechu – przyznaje Sebastian. – Od kiedy jestem bezrobotny, w sytuacjach intymnych myślałem tylko o niezapłaconych rachunkach, ponagleniach z banku – i nic z tego nie wychodziło. W końcu dałem za wygraną. Chociaż 32 lata to zbyt młody wiek, żeby „zabawki wynieść na strych”, jak to określił klasyk. Szacunek pomoże?

d34ofkc

Przemysław i Sebastian nie są typowymi mężczyznami bez pracy, jeśli chodzi o stan życia seksualnego. Według najświeższych badań, bezrobotni, sfrustrowani faceci uprawiają seks równie często, co przed zwolnieniem z pracy, nie odczuwają jednak tej samej satysfakcji.

Bezrobotny mężczyzna czuje się upokorzony, przez co może mieć problemy z seksem – twierdzi w wywiadzie dla „Newsweeka” znany seksuolog prof. Zbigniew Lew-Starowicz. Jeśli jednak odnajdzie się w nowej roli, związanej z prowadzeniem domu i wychowaniem dziecka, wszystko szybko może wrócić do normy. Ale dużo – zdaniem eksperta – zależy też od kobiety. Jeśli darzy ona szacunkiem męża lub partnera, to z seksem w takich związkach nie powinno być kłopotu.

- No niezupełnie – polemizuje z profesorem Rafał, 28-letni bezrobotny z Gdyni. – Najbardziej kochająca kobieta może stracić pozytywny stosunek do tych spraw, gdy musi sama zasuwać na dwóch etatach. Moja żona szanuje mnie - i co z tego? Po dodatkowych dyżurach w szpitalu (jest pielęgniarką) nie ma najmniejszej ochoty na seks.

MS/JK

d34ofkc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34ofkc