Trwa ładowanie...

Białoruski rubel pokonał psychologiczną barierę

Taniejący białoruski rubel pokonał kolejną psychologiczną barierę. Na giełdzie walutowej w Mińsku dziś za jednego dolara płacono już ponad 20 tysięcy białoruskich rubli, a za euro prawie 22 tysięcy rubli.

Share
Białoruski rubel pokonał psychologiczną barierę
Fot: Okras/wikimedia (CC BY-SA 4.0)
d2x00ga

Taniejący białoruski rubel pokonał kolejną psychologiczną barierę. Na giełdzie walutowej w Mińsku za jednego dolara płacono już ponad 20 tysięcy białoruskich rubli, a za euro prawie 22 tysięcy rubli.

W tym tygodniu białoruski rubel cały czas tanieje wobec walut zachodnich. Od początku roku - a więc w ciągu dwóch ostatnich tygodni - stracił na wartości ponad 8 procent.

d2x00ga

Eksperci zwracają uwagę, że białoruska waluta tanieje na tle spadków wartości rubla rosyjskiego i cen ropy na rynkach światowych. Niezależne media zwracają uwagę, że na tle pogarszającej się zewnętrznej koniunktury białoruskie władze powinny zweryfikować prognozy rozwoju gospodarczego kraju na ten rok.

Obecne były robione w roku ubiegłym z uwzględnieniem oczekiwań rosyjskich władz, a te również nie przewidywały tak mocnego spadku cen ropy.

d2x00ga

Podziel się opinią

Share
d2x00ga
d2x00ga