Trwa ładowanie...

Białoruski rubel pokonał psychologiczną barierę

Taniejący białoruski rubel pokonał kolejną psychologiczną barierę. Na giełdzie walutowej w Mińsku dziś za jednego dolara płacono już ponad 20 tysięcy białoruskich rubli, a za euro prawie 22 tysięcy rubli.

Share
Białoruski rubel pokonał psychologiczną barierę
Fot: Okras/wikimedia (CC BY-SA 4.0)
di5zb65

Taniejący białoruski rubel pokonał kolejną psychologiczną barierę. Na giełdzie walutowej w Mińsku za jednego dolara płacono już ponad 20 tysięcy białoruskich rubli, a za euro prawie 22 tysięcy rubli.

W tym tygodniu białoruski rubel cały czas tanieje wobec walut zachodnich. Od początku roku - a więc w ciągu dwóch ostatnich tygodni - stracił na wartości ponad 8 procent.

Eksperci zwracają uwagę, że białoruska waluta tanieje na tle spadków wartości rubla rosyjskiego i cen ropy na rynkach światowych. Niezależne media zwracają uwagę, że na tle pogarszającej się zewnętrznej koniunktury białoruskie władze powinny zweryfikować prognozy rozwoju gospodarczego kraju na ten rok.

di5zb65

Obecne były robione w roku ubiegłym z uwzględnieniem oczekiwań rosyjskich władz, a te również nie przewidywały tak mocnego spadku cen ropy.

di5zb65

Podziel się opinią

Share
di5zb65
di5zb65