Trwa ładowanie...

Biedronka rozda 100 tys. paczek

Największa sieć handlowa w ramach wsparcia Caritasu rozda sto tysięcy paczek dla dzieci. Wszystko z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka

Biedronka rozda 100 tys. paczekŹródło: AFP, fot: Janek Skarzynski
d1ywfas
d1ywfas

Paczki od Biedronki rozdawane są podczas festynów rodzinnych "Bądźmy razem", które odbędą się w tym roku w 26 miejscowościach. Za ich organizację odpowiadają oddziały diecezjalne Caritasu.

Z informacji prasowej wynika, że w paczkach przygotowanych przez Biedronkę znajdują się słodycze oraz kolorowa piłka. Ta ostatnia ma związek ze zbliżającymi się mistrzostwami w Brazylii oraz tym, że dyskonty są sponsorem polskiej reprezentacji.

Jak poinformowało nas biuro prasowe Biedronki, paczki dostaną dzieci wytypowane przez Caritas. Aby dostać prezent należy na piknik przynieść specjalny kupon, który dystrybuowany był wśród ubogich rodzin właśnie przez fundację.

Pierwsze z pikników już się odbyły w miniony weekend w Gnieźnie, Bydgoszczy, Rzeszowie i Krakowie. Większość z nich zaplanowano jednak na najbliższą sobotę i niedzielę, kiedy przypada Dzień Dziecka. 1 czerwca paczki dostaną dzieci z Częstochowy, Poznania czy Białegostoku.

Biedronka z Caritasem współpracuje już od ośmiu lat. Paczki z okazji Dnia Dziecka to nie pierwsza tego typu akcja. W zeszłym roku przekazano w niej ok. 80 tys. prezentów. Poza tym fundacja i dyskont współpracują przy okazji Mikołajek czy Dnia Chorego.

d1ywfas
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ywfas