Trwa ładowanie...

Biznesowe przenosiny do Polski

Znowu miejsca pracy trafiają z Europy Zachodniej do Polski. Stora Enso, Danfoss czy Indesit zwiększają nad Wisłą produkcję i lokują centra usług - pisze "Puls Biznesu".

Biznesowe przenosiny do PolskiŹródło: Thinkstockphotos
dhj5atn
dhj5atn

Fiński producent papieru, Stora Enso, ogłosiła, że zainwestuje 28 milionów euro w modernizację i rozwój Tartaku Murow pod Opolem. Finowie zapowiedzieli również, że zamykają tartak w Austrii, gdzie zwolnią 125 osob. Stora Enso zatrudnia już w Polsce 2 tysiące osób.

Z kolei Adam Jędrzejczak, prezes Danfoss Polska, uważa, że Polska staje się drugim po Niemczech rynkiem produkcji w Europie. Duński producent rozwiązań energooszczędnych chętnie inwestuje nad Wisłą. Polska jest dla firmy piątym pod względem zatrudnienia rynkiem. Danfoss zatrudnia w naszym kraju 1400 osób i w tym roku przewiduje zwiększenie składu załogi o kilka procent. W jednej z fabryk pod Wrocławiem do końca 2015 roku powstanie 40 etatów.

Dla firmy Indesit Polska to już dziś największe zaplecze produkcyjne. W zeszłym roku spółka poinformowała, że zwolni 1400 pracowników we Włoszech i przeniesie produkcję do Polski.

Firmy nie przewidują, by produkcja przeniosła się w najbliższym czasie z Polski do tańszych państw. Koncerny wiążą się z Polską także w inny sposób - Danfoss ma centra kompetencyjne, Electrolux globalne centrum usług księgowo-finansowych a Stora Enso otworzyła w Warszawie centrum obsługi klienta na Europę Wschodnią.

dhj5atn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhj5atn