Trwa ładowanie...

Błędy w ustawie

Rządowy projekt ustawy o lasach jest niezgodny z Konstytucją. Tak wynika z opinii prawnej, jaką Związek Leśników Polskich RP rozesłał do wszystkich klubów parlamentarnych i Biura Analiz Sejmowych. O sprawie pisze "Nasz Dziennik".

Share
Błędy w ustawieŹródło: AKPA
dwk078r

Jak czytamy w gazecie, opinię prawną w tej sprawie przygotowała Kancelaria Prawna IURICO. W dokumencie napisano, że kluczowe dla sytuacji prawnej Lasów Państwowych jest fakt, że u podstaw funkcjonowania tej instytucji leżała zasada samofinansowania. Zatem lasy nie są jednostką budżetową. Poza tym odprowadzają już podatki, między innymi VAT i CIT. Dlatego niezasadne są plany rządu, by Lasy odprowadzały do budżetu państwa część zysku - przekonuje kancelaria.

- Lasy polskie to nasz skarb i nasze dziedzictwo. Lasy polskie mają nieocenione znaczenie społeczne, kulturowe, przyrodnicze, gospodarcze i strategiczne dla bezpieczeństwa ekologicznego państwa i społeczeństwa polskiego. (...) Rozumiemy trudną sytuację zdecydowanej większości podmiotów gospodarczych i instytucji użytku publicznego w Polsce, dlatego środki finansowe, które nie wpłyną na stan naszych lasów, jesteśmy gotowi przekazać na pomoc innym. Musimy jednak pamiętać, że Lasy Państwowe stanowią nasz wspólny majątek narodowy i powinny być przekazane w stanie integralnym i nienaruszonym przyszłym pokoleniom - uważa Zbigniew Kuszlewicz, przewodniczący Krajowego Sekretariatu Zasobów Naturalnych Ochrony Środowiska i Leśnictwa NSZZ „Solidarność”.

Zdaniem Kuszlewicza obecnie nie docierają do Rady Ministrów żadne rzeczowe argumenty, a apele różnych środowisk o odpowiedzialne, perspektywiczne spojrzenie na dobro polskiej przyrody są ignorowane!

dwk078r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwk078r
dwk078r