Trwa ładowanie...
d4enjyu
Dom Maklerski BZ WBK
Gospodarka

Brak popytu

Wczorajsza sesja przyniosła kilka niekorzystnych sygnałów. Po pierwsze kurs kontraktu spadł poniżej poziomu wsparcia 2696. Presja sprzedających utrzymywała się przez większość sesji, co spowodowało spadki kontraktu o 2%. Łatwość z jaką rynek podąża na południe wskazuje, że spadki mogą być kontynuowane. Dopóki nie będzie sygnałów zmiany trendu, warto zakładać, że ewentualne ruchy korekcyjne będą okazjami do otwarcia krótkich pozycji.
Share
d4enjyu

W przypadku wzrostowego ruchu korekcyjnego, pierwsza strefa podaży to przecięta linia spadkowego trendu, obecnie na 2683. Przy silniejszej zwyżce oporem może być połowa wczorajszej świecy, czyli poziom 2693. Zaraz powyżej tego poziomu znajduje się przebite wczoraj wsparcie na poziomie 2696. Obecnie powinno działać jako opór. Kolejnym silnym oporem powinien być poziom 2720, nad którym kontrakt konsolidował się w piątek.

 (fot. DM BZ WBK)
Źródło: (fot. DM BZ WBK)

Ze względu na spadki w USA i słaby sentyment do naszego regionu, dzisiejsza sesja też prawdopodobnie będzie upływała pod presją podaży. Wczorajsze minimum na 2666 raczej nie będzie stanowiło istotnego wsparcia. Rynek prawdopodobnie będzie podążał na południe, w stronę strefy 2620-2630. Już ten górny poziom może stanowić istotne wsparcie, gdzie zaktywizuje się popyt. Ponieważ mamy do czynienia już z trzecią podfalą spadkową, możemy również zwrócić uwagę na długości poszczególnych fal. Pierwsza fala spadkowa zapoczątkowana w kwietniu miała długość 159 punktów. Druga fala zapoczątkowana w czerwcu miała długość 176 punktów. Jeżeli obecna fala byłaby równa długością pierwszej, to od szczytu na 2817, mamy zasięg spadków 2658. Jeżeli byłaby równa trzecie, to mamy zasięg 2641. Warto również zwrócić uwagę na te poziomy. Po ewentualnym pokonaniu wsparcia na 2620, kolejna istotna strefa popytu to 2584-2586.
Ze względu na fakt, że mamy silny trend spadkowy wskazane jest utrzymywanie krótkich pozycji. Ewentualne wzrostowe ruchy korekcyjne można wykorzystywać do otwierania krótkich pozycji. Poziomy przy których zwyżki powinny napotykać opór wymieniłem wyżej. Warto obserwować poziom 2630. Jeżeli tam presja podaży zacznie słabnąć, ze względu na znaczenie tego poziomu, być może warto w tej strefie zrealizować zyski z krótkich pozycji.

Rafał Bogusławski
Analityk Techniczny

d4enjyu

Podziel się opinią

Share
d4enjyu
d4enjyu