Trwa ładowanie...
d3jkrb2

Brak wiary

Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem indeksów, gdzie najbardziej ucierpiały akcje spółek o średniej kapitalizacji, a jedynie sWIG80 odnotował niewielki wzrost.

Share
d3jkrb2

WIG-20 zaraz po otwarciu podjął próbę sforsowania najbliższego oporu na 2167 pkt., ale właśnie na tym poziomie pojawiła się podaż, a kolejne godziny upłynęły pod znakiem przewagi sprzedających. Indeks odnotował spadek w rejon piątkowego minimum i w tych rejonach nastąpiło zamknięcie. Psychologia sesji jest negatywna, bowiem można było oczekiwać, iż ubiegło tygodniowa słabość była pochodną rozliczenia wrześniowych kontraktów terminowych, ale wczorajsza sesja zdaje się rozwiewać takie nadzieje.

Oczywiście wczoraj nic nie zostało przełamane, co wskazywałoby, że już tylko musimy spadać, potwierdzony został jedynie fakt, iż wszelkie przejawy optymizmu są wykorzystywane przez sprzedających do plasowania akcji w karnetach, a to bez wątpienia demoralizuje kupujących i co gorsza odbiera im wiarę, że nastąpią kolejne fale wzrostowe, które zaprowadzą nas na nowe maksima. Najbliższy opór dla indeksu znajduje się na 2158 pkt., a w przypadku jego przebicia będę oczekiwał na test wczorajszego maksimum na 2167 pkt. Pokonanie tego ostatniego poziomu jest konieczne, by myśleć o dalszych wzrostach. Kolejne opory to 2182 i 2203 pkt. Ewentualne sforsowanie tego ostatniego pułapu odczytam pozytywnie i będę liczył na atak na linię łączącą szczyty na 2317 i 2259 pkt., która teraz znajduje się na 2216 pkt. Powyższy opór może mieć znaczenie, w kontekście możliwej formacji trójkąta zniżkującego, która jednak jest znacznie bardziej oczywista na wykresie WIG-u. W przypadku silniejszego wzrostu podaż winna pojawić się na 2227
lub też na 2259 pkt.

Najbliższe wsparcie wytycza piątkowe minimum na 2131 pkt., a przełamanie będzie sugerowało test 2114 pkt. Przebicie tego wsparcia odczytam jako sygnał słabości, a kolejne ważne poziomy będę widział na 2087 lub też 2050 pkt. W przypadku silniejszego spadku istotną wagę będę przywiązywał do 2019 pkt., gdzie znajduje się ostatnie minimum poprzedzające ruch na szczyt na 2317 pkt. Przełamanie sekwencji coraz wyższych minimów może zostać odczytane jak sygnał słabości i zapowiedź silniejszego ruchu spadkowego. Kolejne ważne wsparcia w takim układzie widziałbym na 1921 lub też na 1758 pkt.

d3jkrb2

Pełna wersja raportu dostępna w formacie

Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d3jkrb2

Podziel się opinią

Share
d3jkrb2
d3jkrb2