Trwa ładowanie...
drygwuw
drygwuw
Dom Maklerski BZ WBK

Brak zdecydowania

Wczoraj udało się osiągnąć kolejne dzienne maksimum w ostatniej fali wzrostowej. WIG 20 w pierwszych godzinach handlu dotarł do poziomu 2273, ale zdobyczy tej bykom nie udało się utrzymać do końca sesji. Indeks zakończył dzień na poziomie 2166,5, co oznaczało dzienny wzrost o 0,2%.
Share
drygwuw

Dzienne minimum wypadło na poziomie 2256, tak więc zakres zmian nie był tego dnia duży i zachowanie rynku wskazywało na niezdecydowanie inwestorów. Jednak ustanowienie kolejnego szczytu potwierdza, że przewagę wciąż posiadają byki. Rynek dotarł do strefy 2260 – 2280, gdzie można się spodziewać silniejszej podaży, która przynajmniej na pewien czas powstrzyma wzrosty i skłoni część inwestorów do realizacji zysków. To mogłoby oznaczać korektę, gdzie pierwszym istotnym wsparciem jest strefa 2219-2220. Jednak większe znaczenie jako wsparcie ma poziom 2200. Jeżeli indeks pokona poziom 2280 to prawdopodobne stanie się testowanie oporu na poziomie 2320.
Wczorajsza sesja w Stanach, pomimo że wzrostowa, przyniosła mieszane sygnały. W ostatnich godzinach indeksy oddały większość dziennych wzrostów, co wskazuje, że siły popytu przynajmniej krótkoterminowo się wyczerpują. Sesja w Azji miała podobny przebieg. Po początkowych wzrostach, potem rynki cofały się. Można więc spodziewać się, że my zaczniemy sesję w pobliżu wczorajszego zamknięcia. Potem możemy znaleźć się pod wpływem rynków europejskich, które po trzech sesjach dynamicznych wzrostów prawdopodobnie zaliczą korektę.

Rafał Bogusławski

drygwuw

Podziel się opinią

Share
drygwuw
drygwuw