Trwa ładowanie...

Budowlana superfuzja

Actividades de Construccion y Servicios, największa hiszpańska firma budowlana, dostała zgodę BaFin, instytucji nadzoru niemieckiego rynku finansowego, na przeprowadzenie wezwania, w którym za 2,7 mld euro spółka chce przejąć kontrolę nad niemieckim rywalem Hochtiefem.

Budowlana superfuzjaŹródło: Jupiterimages
d171jai
d171jai

BaFin zażądał od ACS znaczącego poprawienia oferty i gdy wszystkie wymagane korekty zostały do niej wprowadzone, nie było powodów do odmowy – głosi komunikat nadzoru. To cios dla Hochtiefu, największej firmy budowlanej w Niemczech, która starała się odrzucić ofertę swojego największego udziałowca, argumentując że nie zwiększy ona wartości spółki dla akcjonariuszy.

ACS w 2007 r. kupiła za 1,26 mld euro 25,08 proc. akcji Hochtiefu od miliardera Augusta von Fincka. Później stopniowo zwiększała stan posiadania, ale przekroczenie progu 30 proc. wymagało ogłoszenia wezwania. Hiszpanie zamierzają zwiększyć swój udział do nieco ponad 50 proc. Liczą na dalszy rozwój niemieckiego rynku, bo krajowe budownictwo czekają jeszcze co najmniej trzy lata recesji.

d171jai
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d171jai