Trwa ładowanie...
d4h9oom

Budżet bez wpływu na giełdę

Inwestorzy nie zainteresowali się założeniami przyszłorocznego budżetu. Według wstępnych założeń rządu, wzrost PKB w 2010 r. wyniesie 0,5 proc., inflacja 1 proc., a stopa bezrobocia na koniec przyszłego roku sięgnie niemal 14 proc.
Share
d4h9oom

Główny analityk Domu Maklerskiego BZ WBK Marek Juraś brak zainteresowania tymi danymi inwestorów wyjaśnia tym, że w obecnej sytuacji gospodarczej przyszłoroczny budżet wydaje się im czymś bardzo odległym. Jego zdaniem, inwestorzy mniej zastanawiają się nad budżetem na 2010 r. w chwili, kiedy nie wiadomo, jaki kształt będą miały finanse publiczne na koniec tego roku.

Dodatkowym czynnikiem jest fakt, że uwaga polskich inwestorów bardziej jest zwrócona w kierunku rynków rozwiniętych. Dlatego większy niż informacje regionalne wpływ na ceny akcji w Warszawie mają trendy w Stanach Zjednoczonych.

Przed południem na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych indeks dużych spółek WIG 20 tracił 1,70 proc., natomiast indeks podstawowy WIG tracił 0,94 proc. wobec wczorajszego zamknięcia notowań.

d4h9oom

Podziel się opinią

Share
d4h9oom
d4h9oom