Trwa ładowanie...

Byki opadają z sił

Piątkowa sesja na warszawskim rynku terminowym nie przyniosła zdecydowanych ruchów. Pierwszy kurs FW20H11 na poziomie 2 748 pkt oznaczał wzrost o 4 pkt w stosunku do poprzedniego zamknięcia.

Share
Byki opadają z sił
Źródło: BM BPH
disvyhj

Poranne godziny kwotowań przyniosły wahania w ograniczonym zakresie i dopiero przed południem kupujący pokusili się o zwyżkę kursu. Większą reakcja nastąpiła w ostatnich godzinach handlu. Najpierw, w reakcji na korzystne zachowanie rynków za oceanem, kurs marcowej serii kontraktów wspiął się do dziennego maksimum wyznaczonego na wysokości 2 777 pkt, by w samej końcówce spaść do minimum na poziomie 2 741 pkt. Ostatni kurs wypadł na poziomie otwarcia, co oznacza wzrost o 0,2%. Baza po zamknięciu notowań wynosi +15 pkt, LOP to 106,8 tys. pozycji. Sesyjny wolumen obrotu ukształtował sie na poziomie 53 tys. sztuk kontraktów.

Wykres indeksu WIG20
Źródło: Wykres indeksu WIG20

Kończąca tydzień sesja utrzymała panujące na rynku w ostatnich dniach wahania. Zapędy kupujących, którzy dotarli do czwartkowych szczytów wyraźnie uaktywniły podaż i finisz piątkowych notowań doprowadził do zanegowania popołudniowej zwyżki. Byki nie zdołały uporać się zarówno z czwartkową luką bessy jak i z oporem przebiegającym na pułapie 2 780 pkt. Brak zdecydowania strony popytowej podkreśla wyrysowana w układzie dziennym świeca doji – bez korpusu za to z dłuższym górnym cieniem. Rynek zatrzymał się pomiędzy dwoma obserwowanym średnimi – wyżej znajduje się SK-5, wsparciem pozostaje SK-15.
Jej poziom oraz podstawa wtorkowego korpusu stanowią pierwszą linię obrony przed potencjalnym silniejszym atakiem niedźwiedzi, który może doprowadzić do testu linii dwuletniego trendu. W układzie tygodniowym opadające siły byków zobrazowane są przez niedużą biała święcę z dłuższym, górnym cieniem. Rynkowe wahania zobrazowane są również zachowaniem wskaźników. RSI utrzymuje się w strefie wartości neutralnych a średnioterminowy ADX spadł poniżej poziomu 20 pkt, co oznacza wyczerpanie momentum dotychczasowej tendencji.

  • Wsparcie: 2735, 2725, 2706
  • Opór: 2768, 2790, 2820
disvyhj

Podziel się opinią

Share
disvyhj
disvyhj