Trwa ładowanie...
d19462o

Byki wciąż silne

Czerwień, która dzień wcześniej zagościła na Wall Street na chwilę zdeprymowała kupujących na warszawskim parkiecie i w konsekwencji czerwcowa seria kontraktów wystartowała wczoraj z poziomu 2 159 pkt, tracąc 5 pkt względem poniedziałkowego rozstrzygnięcia.
Share
Byki wciąż silne
Źródło: BM Banku BPH
d19462o

Pierwsze minuty kwotowań przyniosły wyznaczenie sesyjnego minimum na poziomie 2 156 pkt ale już po godz. 9:00 kupujący wyprowadzili kurs FW20M12 powyżej kreski. Kolejne godziny upłynęły na systematycznym ruchu w górę, którego apogeum wypadło po godz. 15:00 na wysokości 2 213 pkt. Masowe obniżenie przez Fitch ratingu hiszpańskich banków jedynie nieznacznie i przejściowo pogorszyło nastroje i ostatecznie rynek zakończył dzień na pułapie 2 210 pkt (+2,13%). Sesyjny wolumen obrotu ukształtował się na poziomie 87,2 tys. kontraktów, co stanowi najwyższy poziom od przeszło sześciu miesięcy. LOP na koniec dnia spadł do 68,7 tys. pozycji.

Podparty solidnym wolumenem obrotu ruch w górę świadczy o istotnej przewadze kupujących a wyrysowana w układzie dziennym kolejna, relatywnie wysoka biała świeca ma pozytywną wymowę. Zgodnie z naszymi oczekiwaniami, byki wyprowadziły rynek powyżej okrągłego poziomu 2 200 pkt, nieznacznie pokonując przy okazji istotny opór w postaci połowy zniesienia fali spadkowej a dalsze zakusy kupujących powstrzymała dopiero średnioterminowa linia trendu spadkowego poprowadzona po szczytach z czerwca ubiegłego roku oraz marca bieżącego roku. Jej pokonanie umożliwi ruch w kierunku istotniejszej (w aktualnym układzie) linii poprowadzonej po maksimach z lutego i marca oraz ważnego oporu w postaci majowego szczytu na 2 250 pkt.

d19462o

Solidny dorobek strony popytowej z ostatnich dni przybliża przebudzenie niedźwiedzi. Testem dla ewentualnego kontrnatarcia podaży będzie poziom 2 185 pkt, wyznaczony przez połowę ostatniego korpusu. Poniżej, solidną strefą wsparcia pozostaje zakres ostatniej luki hossy. Szybkie oscylatory podążają za rynkiem. Ważnym sygnałem jest pokonanie przez RSI poziomego oporu ale już filtrujący jego zachowanie Composite Index wykonał zwrot. W dalszym ciągu na wygasanie średnioterminowej przewagi podaży wskazuje oscylator siły trendu ADX.

Biuro Maklerskie Banku BPH

d19462o

Podziel się opinią

Share
d19462o
d19462o