Trwa ładowanie...

Canal + Cyfrowy z karą od KRRiT

Kolejna kara nałożona przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Tym razem prezes Dworak ukarał Canal + Cyfrowy. Telewizja ma zapłacić 50 tys. zł.

Share
Canal + Cyfrowy z karą od KRRiT
Źródło: WP.PL
d3iw2qx

KRRiT chce od kanału takiej kwoty, bo ten w czasie niedozwolonym pokazywał przemoc. Sprawa dotyczy programu sprzed roku, który pokazano w samym środku dnia. Na dodatek program zakwalifikowano jako dozwolony dla widzów od 12 lat.

Chodzi o rosyjski film "Żyła sobie baba". Pokazuje on akty przemocy, które są na tyle realistyczne, że mogły negatywnie wpłynąć na dzieci.

d3iw2qx

- Naturalistyczne obrazy przemocy w filmie pt. "Zyła sobie baba" są bardzo liczne i sugestywne. Nagromadzenie scen zawierających przemoc, a ponadto pokazywanie patologicznych zachowań seksualnych połączonych z przemocą, może w małoletnich widzach budzić lęk i zachwiać ich poczuciem bezpieczeństwa - tłumaczy KRRiT w komunikacie prasowym.

Jak dodano, film pokazano w czasie, który jest prawnie chroniony i tego typu programów nie można w ogóle emitować. Rada sprawą zajęła się po skardze od telewidza.

To już kolejna kara nałożona przez KRRiT w tym roku. W czerwcu Rada informowała o 50 tys. zł dla Polsatu, za nachalne lokowanie produktu, które nie było na dodatek oznaczone. Z kolei w marcu TVN dostał 200 tys. zł kary za rozpowszechnianie pornografii.

d3iw2qx

Podziel się opinią

Share
d3iw2qx
d3iw2qx