Trwa ładowanie...

Canal + Cyfrowy z karą od KRRiT

Kolejna kara nałożona przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Tym razem prezes Dworak ukarał Canal + Cyfrowy. Telewizja ma zapłacić 50 tys. zł.

Canal + Cyfrowy z karą od KRRiTŹródło: WP.PL
d2d06sr
d2d06sr

KRRiT chce od kanału takiej kwoty, bo ten w czasie niedozwolonym pokazywał przemoc. Sprawa dotyczy programu sprzed roku, który pokazano w samym środku dnia. Na dodatek program zakwalifikowano jako dozwolony dla widzów od 12 lat.

Chodzi o rosyjski film "Żyła sobie baba". Pokazuje on akty przemocy, które są na tyle realistyczne, że mogły negatywnie wpłynąć na dzieci.

- Naturalistyczne obrazy przemocy w filmie pt. "Zyła sobie baba" są bardzo liczne i sugestywne. Nagromadzenie scen zawierających przemoc, a ponadto pokazywanie patologicznych zachowań seksualnych połączonych z przemocą, może w małoletnich widzach budzić lęk i zachwiać ich poczuciem bezpieczeństwa - tłumaczy KRRiT w komunikacie prasowym.

Jak dodano, film pokazano w czasie, który jest prawnie chroniony i tego typu programów nie można w ogóle emitować. Rada sprawą zajęła się po skardze od telewidza.

To już kolejna kara nałożona przez KRRiT w tym roku. W czerwcu Rada informowała o 50 tys. zł dla Polsatu, za nachalne lokowanie produktu, które nie było na dodatek oznaczone. Z kolei w marcu TVN dostał 200 tys. zł kary za rozpowszechnianie pornografii.

d2d06sr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2d06sr