Trwa ładowanie...
d416f1c

Chiny chcą poszerzyć rynek dla zagranicznych inwestorów

Władze Chin zapowiedziały złagodzenie restrykcji dotyczących zagranicznych inwestycji w wielu sektorach gospodarki od bankowości i usługi internetowych po kolejnictwo i rynek motocykli. Jak podała agencja AP decyzja ta jest odpowiedzią na wielokrotne zarzuty ze strony zagranicznych grup przedsiębiorców oraz rządów o stosowanie przez tamtejsze władze nieuczciwych praktyk.

Share
d416f1c

Jak poinformowała w piątek chińska Krajowa Komisji Rozwoju i Reform, agenda ds. planowania gospodarczego, branże usługowe, takie jak audyt, doradztwo, usługi architektoniczne czy ratingowe zostaną po raz pierwszy otwarte dla zagranicznych inwestorów.

Decyzja ta jest efektem zatwierdzonych w tym tygodniu przez chiński rząd wytycznych, których realizacja ma "zwiększyć zakres działalności zagranicznych firm" na chińskim rynku i "przyczynić się do wzrostu inwestycji", których tempo spowalnia.

Jak podaje AP, więcej szczegółów w tej sprawie nie ujawniono.

Grupy przedsiębiorców z krajów europejskich i Stanów Zjednoczonych, jak przypomina AP, wielokrotnie zwracały uwagę na to, że nakładane przez Chiny ograniczenia dotyczące zagranicznych inwestycji w Państwie Środka świadczą o stosowaniu nieuczciwych praktyk.

d416f1c

Podziel się opinią

Share
d416f1c
d416f1c