Trwa ładowanie...

Chlebowski: liczę na odważną decyzję RPP

Przewodniczący klubu parlamentarnego PO Zbigniew Chlebowski spodziewa się znaczącego obniżenia stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej. Gość Sygnałów Dnia w Programie 1 Polskiego Radia powiedział, że liczy na odważną decyzję Rady podczas dzisiejszego posiedzenia.

Chlebowski: liczę na odważną decyzję RPPŹródło: PAP
d2igtgy

Poseł PO jest zdania, że duża obniżka wpłynęłaby pozytywnie na płynność polskiego systemu bankowego i byłaby dobrym uzupełnieniem działań, które w obliczu kryzysu podejmuje rząd. _ W czasie kryzysu trzeba podejmować szybkie, odważne i ryzykowne decyzje _ - powiedział poseł Chlebowski.

Gość Polskiego Radia potwierdził, że rząd przygotował projekt ustawy reprywatyzacyjnej. Poseł dodał, że mimo poważnego kryzysu finansowego, rząd nie zamierza wycofać się z tego projektu. Proces wypłaty odszkodowań za utracone w wyniku nacjonalizacji mienie zostanie rozłożony na lata - zapewnia przewodniczący klubu parlamentarnego PO. Dlatego też skutki ustawy nie powinny znacząco odbić się na dochodach budżetowych. Poza tym - zdaniem Chlebowskiego - ustawa może przyczynić się do zwiększenia popytu wewnętrznego, co ograniczyłoby skutki kryzysu.

d2igtgy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2igtgy