Trwa ładowanie...
chmura
15-03-2013 13:48

Chmura Microsoft z Polski do USA

Polska firma Contium S.A. – Partner Microsoft, we współpracy z polsko-amerykańską firmą StepChange IT wprowadzają klientów do chmury w oparciu o strategię, która zakłada bardzo wnikliwe rozpoznanie i zbadanie sytuacji i potrzeb klienta. Analiza oparta o tak zgromadzone dane staje się podstawą do rekomendacji wdrożeniowej.

Share
Chmura Microsoft z Polski do USAŹródło: Jupiterimages
dlx1goj

i samego wdrożenia. Obie firmy łączą swoje kompetencje z zakresu analizy biznesowej i wdrożeń systemów IT. W rezultacie tej współpracy, Contium wdrożyła rozwiązania chmurowe Microsoft w amerykańskiej firmie Cadient. W wyniku przeprowadzonej migracji infrastruktury IT do chmury, Cadient osiągnęła redukcję kosztów IT wynoszącą ponad 40% i jak podkreślają jej przedstawiciele, zupełnie na nowo zdefiniowano standardy pracy w całej organizacji. Steve Wrey, CEO w firmie Cadient Group dodaje: “projekt ten pomógł nam stać się lepszą firmą, która będzie w stanie bardziej efektywnie pracować w przyszłości”.

„Wspólnie ze StepChange IT udało nam się stworzyć w pełni efektywny zespół, który w idealny sposób, łącząc nasze różne kompetencje, odpowiada na potrzeby klientów nawet na tak konkurencyjnym rynku jak rynek amerykański” – powiedział Grzegorz Rudno-Rudziński, prezes zarządu i CEO w firmie Contium S.A. „Kompetencje doradcze StepChange IT oraz wieloletnie doświadczenie wdrożeniowe naszych specjalistów stanowią główną siłę naszej oferty. Razem opracowujemy dla klientów modele zwrotu z inwestycji, doradzamy jaki będzie dla nich optymalny model działania, realizujemy go a na końcu mierzymy efekty zmian ” dodaje Rudno-Rudziński.

Migracja do chmury to coraz częściej wybierany przez firmy scenariusz. Dzieje się tak za sprawą korzyści, jakie ze sobą niesie. Nadal jednak wiele firm sceptycznie obserwuje rynek i rozwój cloud computingu. Wydaje się, że wciąż działa efekt nowości i unikania zmiany. Jednocześnie dostawcy rozwiązań chmurowych muszą w dalszym ciągu konsekwentnie artykułować korzyści dla klientów, jakie płyną z zastosowania rozwiązań w modelu chmury.

dlx1goj

„Kluczowa jest analiza przypadku przedsiębiorstwa – jego aktualnej sytuacji i potrzeb. Dopiero taka wnikliwa ocena sytuacji pozwala zdecydować czy usługi w chmurze – a jeśli tak to jakie – będą dla firmy odpowiednim rozwiązaniem i jakie wygenerują korzyści” – wyjaśnia Grzegorz Rudno-Rudziński, prezes zarządu i CEO w firmie Contium S.A.

Konsorcjum firm Contium – Partnera Microsoftu oraz StepChange IT pokazuje, że taka strategia się sprawdza, a konkretne i wymierne argumenty są dla klienta dowodem nie tylko profesjonalnej obsługi, ale też wsparciem przy podejmowaniu decyzji, które często mają wymiar strategiczny.

„O słuszności strategii, jaką zaproponowaliśmy klient miał okazję się przekonać w zupełnie niespodziewanych i dramatycznych okolicznościach. W wyniku ogromnych zniszczeń, jakie poczynił Huragan Katrina w rejonie, w którym mieści się siedziba firmy Cadient, zdecydowana większość przedsiębiorstw nie mogła normalnie funkcjonować. Tymczasem Cadient dzięki wykorzystaniu chmurowego rozwiązania Office 365 była w stanie pracować bez większych problemów” – mówi Kuba Karpel ze StepChange IT. „Trudno przecenić korzyści utrzymania pracy w tak ciężkich warunkach, zarówno finansowe jak i wizerunkowe” - dodaje Kuba Karpel.

dlx1goj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlx1goj
dlx1goj