Trwa ładowanie...
d45sdtf
d45sdtf
Życie Warszawy

Chude lata w stolicy

Tłuste lata stolicy mają się skończyć. A wszystko dlatego, że zmienią się przepisy podatkowe w stolicy
Share
d45sdtf

Tłuste lata stolicy mają się skończyć - pisze "Życie Warszawy". A wszystko dlatego, że zmienią się przepisy podatkowe w stolicy.

"Życie Warszawy" informuje, że o przygotowanych przez Ratusz założeniach do przyszłorocznego budżetu. Jak stwierdza dziennik, chociaż sytuacja gospodarcza kraju ma być nadal korzystna, to do budżetu Warszawy będzie wpływać drastycznie mniej pieniędzy niż dotąd.

Największy wpływ będzie miała zmiana w podatkach. "Z powodu reformowania PIT ubytek dochodów Warszawy w 2009 r wyniesie 740 mln zł, zmiana skali podatkowej spowoduje spadek o ok. 510 mln zł a podwyższona ulga dla dzieci zmniejszy dochody o ok. 230 mln zł. Łączne negatywne skutki zmian w podatku dochodowym szacuje się na 5,77 mld zł do 2013 r." - stwierdzono w dokumencie, do którego dotarła gazeta.

d45sdtf

Budżet Warszawy w przyszłym roku byłby wyższy o ponad 10 procent. – Ale niestety musieliśmy założyć zaledwie 1-3 procentowy wzrost dochodów, więc nawet mniejszy niż inflacja. Podczas gdy wydatki wzrosną nam o ok. 4 proc. – wylicza skarbnik.

Ratusz, według dziennika, już uwzględnił po stronie dochodów m.in. wyższe czynsze w budynkach komunalnych - a na ostatniej sesji radni nie zgodzili się na nią. Jeśli decyzji nie zmienią, ubędzie kolejne ok. 70 mln zł mniej.

Prezydenci największych miast planują wspólnie wystąpić do rządu o jakąś formę rekompensaty za utracone dochody, informuje "ŻW".

Zobacz też:
ZAROBIĆ NAD SEKWANĄ
KONIEC Z PLAGIATAMI?

d45sdtf

Podziel się opinią

Share
d45sdtf
d45sdtf