Trwa ładowanie...

Ciepła zima pomoże gospodarce

Niespotykanie wysokie temperatury w grudnia i styczniu to dla wielu firm straty. Zadowolone są natomiast między innymi samorządy i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - informuje "Rzeczpospolita".

Share
Ciepła zima pomoże gospodarce
Źródło: WP.PL, fot: Izabela Trzaska
d24nfc2

Z wyjątkowo ciepłej zimy najmniej cieszy się branża ciepłownicza, gdyż oznacza ona dla niej mniejsze zyski - czytamy w gazecie. Sprzedaje się też mniej gazu. Również kopalnie węgla kamiennego obawiają się, że wysokie temperatury przełożą się na niższą liczbę zamówień. Już wiadomo, że poniżej oczekiwań miniony rok zakończy się dla części firm handlujących odzieżą i obuwiem.

Mniejsze obroty odnotują także biura turystyczne, na zimie bez śniegu tracą też właściciele wyciągów narciarskich, pensjonatów itp. Spore korzyści odniosą natomiast samorządy i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, które odpowiedzialne są za utrzymanie dróg i ulic - podkreśla "Rzeczpospolita".

Niebotyczne oszczędności udało się wygenerować w Warszawie - około 35 milionów złotych. Cieszą się też budowlańcy - wielu firmom udaje się pracować w rzadko spotykany o tej porze sposób.

d24nfc2

Podziel się opinią

Share
d24nfc2
d24nfc2