Trwa ładowanie...
d1x9lpw
Fakt
wydatki

Co posłowie kupują za nasze? Sprawdź!

Czy poseł musi na koszt wyborcy kupować sobie skórzaną torbę? Albo kamerę? Nasi parlamentarzyści nawet iPhony kupują sobie za nasze, mimo że od Sejmu i tak dostają telefony komórkowe.
Share
Co posłowie kupują za nasze? Sprawdź!
Źródło: WP.PL
d1x9lpw

Poseł w Polsce niemal całe życie prowadzi na koszt podatników. Jak wynika z zestawienia wydatków za pierwsze 10 miesięcy 2011 roku, na utrzymanie biur poselskich wydaliśmy 58,4 miliona złotych, czyli miesiąc w miesiąc parlamentarzyści wydają prawie 6 milionów! Na co idą te pieniądze?

Najwięcej na pensje pracowników biur. Andrzej Gut-Mostowy (52 l.) z Platformy Obywatelskiej płaci swoim ludziom w sumie 10 tys. miesięcznie. Adam Lipiński (56 l.) z PiS na służbowe wyjazdy swoich doradców wydaje co miesiąc nawet 4 tys. zł. Ale posłowie robią też na nasz koszt zakupy! Młody poseł PiS Adam Hofman (32 l.) za pieniądze podatników kupił sobie iPhona, mimo że Kancelaria Sejmu i tak daje politykom aparaty telefoniczne. Czy Hofman musi mieć aż dwa telefony na nasz koszt? Minister kultury z PO Bogdan Zdrojewski (55 l.) kupił sobie nawet skórzaną teczkę za ponad 1,2 tys. zł.

Polityka stała się w Polsce metodą zarobkowania, a przestała być służbą publiczną. – Większość polityków w Polsce to ludzie bezideowi, miernoty intelektualne. Przyszli do polityki, żeby się dorobić i wygodnie żyć za pieniądze podatników. Nie ma już służby publicznej jest kapitalizm polityczny - ocenia doktor Wojciech Jabłoński, politolog.

Fanaberia? Dwie suknie Kwaśniewskiej na weselu! I to za...

d1x9lpw

Podziel się opinią

Share
d1x9lpw
d1x9lpw