Trwa ładowanie...
dhxpepu

Comarch otworzył spółkę zależną w Luksemburgu

15.06. Warszawa (PAP) - Comarch, w ramach realizacji strategii rozwoju biznesu w krajach Beneluksu, otworzył spółkę zależną w Luksemburgu. Comarch Luxembourg S.a.R.L zajmować się...
Share
dhxpepu

15.06. Warszawa (PAP) - Comarch, w ramach realizacji strategii rozwoju biznesu w krajach Beneluksu, otworzył spółkę zależną w Luksemburgu. Comarch Luxembourg S.a.R.L zajmować się ma przede wszystkim dostarczaniem rozwiązań dla sektora finansowego - poinformował Comarch w komunikacie prasowym.

Nowa spółka, w oparciu o wspólne zasoby oraz doświadczony zespół konsultantów biznesowych, specjalistów IT i inżynierów systemowych, będzie wdrażała aplikacje i dedykowane rozwiązania dla sektora finansowego, jak również świadczyła usługi konsultingowe i utrzymaniowe.

"Rynek luksemburski jest niezwykle atrakcyjny dla dostawców kompleksowych rozwiązań i aplikacji bankowych, ubezpieczeniowych i inwestycyjnych oraz usług IT, ze względu na ogromny potencjał, jaki dają obecne tam instytucje finansowe" - powiedział, cytowany w komunikacie, Adam Tymofiejewicz, dyrektor działu informatyki i bezpieczeństwa IT, Comarch Luxembourg S.a.R.L.

dhxpepu

"Dzięki nowym regulacjom i inicjatywom mającym na celu optymalizację procesów biznesowych, obserwujemy zwiększony popyt na sprawdzone rozwiązania, innowacyjne aplikacje oraz kompleksowe usługi Managed Services. Coraz częściej banki, towarzystwa ubezpieczeniowe i fundusze inwestycyjne decydują się powierzyć obsługę swoich procesów informatycznych stabilnym partnerom zewnętrznym" - dodał.

W komunikacie podano, że obecność w Luksemburgu wzmocni aktywność biznesową grupy kapitałowej Comarch w tym regionie, a dzięki lokalnemu wsparciu technicznemu zwiększy się również jej efektywność operacyjna.(PAP)

gsu/ osz/

dhxpepu

Podziel się opinią

Share
dhxpepu
dhxpepu