Trwa ładowanie...
d2i6bcm
09-03-2016 14:00

Cornerstone Partners i Oaktree przejmują ProService Agent Transferowy

Warszawa, 09.03.2016 (ISBnews) - Fundusze zarządzane przez Cornerstone Partners oraz fundusze zarządzane przez Oaktree Capital Management L.P (Oaktree) zawarły umowę nabycia 100% udziałów w spółce ProService Agent Transferowy (ProService AT) od funduszu zarządzanego przez Highlander Partners, podano w komunikacie.

d2i6bcm
d2i6bcm

"Warunkiem wejścia w życie umowy jest uzyskanie stosownej zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów" - zaznaczono w informacji.

ProService Agent Transferowy jest największą w Polsce firmą technologiczną świadczącą usługi agenta transferowego, usługi księgowe oraz dostarczająca elastyczne i nowoczesne rozwiązania IT dla instytucji finansowych w Polsce i zagranicą od ponad 20 lat, podkreślono w informacji.

"Celem naszej firmy jest dostarczanie wyspecjalizowanych usług finansowych dostosowanych do indywidualnych potrzeb i wymagań. Cenimy sobie bardzo współpracę z obecnymi partnerami biznesowymi, dlatego też będziemy pracować nad zacieśnianiem współpracy oraz rozbudową oferty dla istniejących klientów. Wspólnie z nowym inwestorem będziemy rozwijać zaawansowane usługi finansowe ProService AT dla klientów zagranicznych. Przed nami nowy rozdział w historii ProService AT" - powiedział prezes ProService AT Paweł Sujecki, cytowany w komunikacie.

Z końcem 2015 roku ProService AT obsługiwał 52 polskich i zagranicznych klientów, zarządzających aktywami o wartości 55 mld zł. Wartość krajowego rynku, na którym funkcjonuje ProService AT w 2015 roku szacuje się na 680 mln zł. ProService AT zatrudnia aktualnie 350 specjalistów z obszarów informatyki, księgowości i transakcji rozliczeniowych.

d2i6bcm

"Nowa strategia dla przejmowanej spółki zakłada zarówno wzrost organiczny firmy jak i jej rozwój przez przejęcia w Polsce lub wybranych krajach Europy Zachodniej. Koncentracji na usługach dla funduszy inwestycyjnych czy emerytalnych towarzyszyć będzie rozwój oferty dla towarzystw ubezpieczeniowych. Transakcja ta to pierwszy krok w rozwoju platformy outsourcingowej dedykowanej sektorowi bankowemu, ubezpieczeniowemu oraz firmom zarządzającym aktywami finansowymi w Europie Środkowo-Wschodniej i wybranych krajach Europy Zachodniej. Wierzymy, że ProService z nowym, stabilnym inwestorem będzie dla instytucji finansowych firmą pierwszego wyboru" - powiedział partner zarządzający Cornerstone Partners Maciej Dyjas, cytowany w komunikacie.

"Międzynarodowi klienci mogą skorzystać na coraz popularniejszym trendzie przenoszenia do wyspecjalizowanych firm zlokalizowanych w Polsce części procesów technologicznych, operacyjnych i administracyjnych, które nie stanowią strategicznych części ich działalności. To jest dobry moment dla tego sektora. Obserwujemy ten trend z perspektywy naszej innej inwestycji - Griffin Real Estate - która wraz z Echo Investment jest jednym z głównych dostawców powierzchni biurowych dla firm outsourcingowych na polskim rynku" - dodał założyciel i partner zarządzający Cornerstone Partners Przemyslaw Krych, cytowany w komunikacie.

Nabycie ProService AT to pierwsza wspólna transakcja Cornerstone Partners i Oaktree European Principal Group w Polsce. Cornerstone Partners jest wyłącznym przedstawicielem Oaktree European Principal Group w poszukiwaniu i zarządzaniu inwestycjami w Polsce i innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Cornerstone Partners i Oaktree European Principal Group zamierzają wspólnie inwestować w przedsięwzięcia typu private equity w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej, z nastawieniem na wspieranie doświadczonych zespołów menedżerskich w dalszym rozwoju przedsiębiorstw w Polsce i na rynkach międzynarodowych.

(ISBnews)

d2i6bcm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2i6bcm