Trwa ładowanie...

Ćwierć miliarda na wsparcie eksportu

Rusza program promocji polskich specjalności eksportowych. 15 wybranych sektorów gospodarki otrzyma dotacje na reklamowanie się za granicą. Do wydania w ciągu trzech lat jest prawie 250 mln zł - informuje "Rzeczpospolita".
Share
Ćwierć miliarda na wsparcie eksportu
Źródło: Jupiterimages
d238648

Ministerstwo Gospodarki już podpisało lub przygotowało do podpisania umowy dla 11 branż; budżet dla pozostałych 4 zostanie zatwierdzony do końca maja.

- Mamy nadzieję, że za 3 lata wzrośnie w tych branżach eksport, a ich produkty będą jednoznacznie kojarzone z Polską - mówi Agnieszka Buła-Kopańska z MG.

Według resortu każdy wzrost o 5-10 proc. będzie bardzo dobrym wynikiem. - Są branże, gdzie eksport może skoczyć w górę nawet o 100 proc. - mówi wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik. Przykładem ma być branża jubilerska, gdzie rynek jest wciąż stosunkowo chłonny. Duże perspektywy wzrostu ma też turystyka medyczna.

Polskie specjalności promowane będą na rynkach wskazanych przez same firmy oraz branżowe izby gospodarcze. Np. maszyny i urządzenia górnicze będą reklamowane w Rosji, Kazachstanie i Chinach; przemysł obronny m.in. w Kazachstanie, Libanie, Indiach, Malezji, Egipcie; turystyka medyczna - w USA, Szwecji i Danii.

d238648

Podziel się opinią

Share
d238648
d238648