Trwa ładowanie...
Dom Maklerski BOŚ
usa
29-10-2014 11:03

Czekając na godz. 19:00

O tej porze opublikowany zostanie komunikat po dwudniowym posiedzeniu FED. Nie jest zaplanowana żadna specjalna konferencja prasowa szefowej FED, ani też publikacja nowych prognoz gospodarczych - w ten sposób Rezerwa Federalna komunikuje się z rynkami finansowymi raz na kwartał, czyli teraz będzie to grudzień.

Czekając na godz. 19:00Źródło: DM BOŚ
d1vjnxx
d1vjnxx

Nie oznacza to jednak, że dzisiejsze informacje nie wzbudzą sporo emocji. Dynamiczna zwyżka dolara rozpoczęta w lipcu, w swojej ostatniej fazie, czyli w końcu września była podpierana oczekiwaniami związanymi z potencjalnymi zmianami w polityce monetarnej w 2015 r.

Pojawiały się głosy - nawet z samego FED, że być może warto rozważyć usunięcie frazy "considerable time" opisującej czas do pierwszych podwyżek stóp procentowych po zakończeniu programu QE3. Pozytywne informacje napływały też z rynku pracy, co mogłoby oznaczać, że FED w końcu przyzna, że i tutaj odnotowano znaczącą poprawę.
Sytuację odwróciła jednak publikacja zapisków z wrześniowego posiedzenia, które pokazały wyraźny głos "gołębiego" skrzydła zwracającego uwagę na globalne spowolnienie gospodarki, czy też wyraźną aprecjację amerykańskiej waluty. Później mieliśmy woltę "jastrzębiego" Jamesa Bullarda, który nieoczekiwanie przyznał, że FED mógłby rozważyć przesunięcie w czasie wygaszenia programu QE3. To w połączeniu z innymi ostrożnymi wypowiedziami przedstawicieli "centrum" w FED sprawiło, że rynek zaczął delikatnie modyfikować swoje wcześniejsze oczekiwania co do polityki FED w latach 2015-16. Dzisiejszy komunikat może te obawy potwierdzić, gdyż nie da „wskazówek” odnośnie pierwszej podwyżki stóp w połowie 2015 r. Członkowie FED mogą wprawdzie zacząć coraz więcej rzeczy uzależniać od bieżącej sytuacji, ale czy ta jest aż tak satysfakcjonująca?
Wykres tygodniowy BOSSA USD daje szanse na realizację przywoływanego od kilku dni scenariusza fali spadkowej "c" w strukturze korekcyjnej rozpoczętej z początkiem października. Jej pierwszym celem mogłyby być okolice 71,48-58 pkt. (to strefa oparta o minimum z ostatnich tygodni, ale i też szczyt z lipca 2013 r.), a drugim rejon wzrostowej linii trendu i strefy wsparcia 71,00-71,20 pkt. Na obecną chwilę raczej nie należy zakładać, że w/w rejony zostaną przebite w dół, a dolar zmieni trend. W dłuższym horyzoncie amerykańska waluta będzie silna słabością innych, zwłaszcza euro, które w najbliższych latach być może zmierzy się z jeszcze większymi problemami, niż te z okresu 2010-2012 r.

[ Wykres tygodniowy Bossa USD

]( http://finanse.wp.pl/w1,EUR,w2,USD,notowania-waluty-online-waluta.html )

d1vjnxx

Od wczorajszego popołudnia na parze EUR/USD wiele się nie zmieniło – dalej kręcimy się wokół poziomu 1,2730. Istotność komunikatu FED sprawia, że już zwyczajowo aktywność rynku przed tą publikacją niejako „zamiera”. Rzut oka na wykres tygodniowy i widać jak ważne będą okolice 1,2750-60 pkt. Ich przejście może dać szanse w realizacji fali c w strukturze korekcyjnej, czyli zwyżkę nawet powyżej maksimum sprzed 2 tygodni na 1,2885. Zmiana postrzegania EUR/USD nastąpi w przypadku spadku poniżej rejonu 1,2660.
[ Wykres tygodniowy EUR/USD

]( http://finanse.wp.pl/w1,EUR,w2,USD,notowania-waluty-online-waluta.html )

Marek Rogalski
Główny analityk walutowy DM BOŚ

d1vjnxx

| Prezentowany raport został przygotowany w Wydziale Doradztwa i Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie tylko i wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej, ani analizy finansowej ani rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. (Dz.U. 2005, poz. 206 nr 1715) oraz Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. (Dz.U. 2005, Nr 183, poz. 1538 z późn. zm.). Przedstawiony raport jest wyłącznie wyrazem wiedzy i poglądów autora według stanu na dzień sporządzenia i w żadnym wypadku nie może być podstawą działań inwestycyjnych Klienta. Przy sporządzaniu raportu DM BOŚ SA działał z należytą starannością oraz rzetelnością. DM BOŚ SA i jego pracownicy nie ponoszą jednak odpowiedzialności za działania lub zaniechania Klienta podjęte na podstawie niniejszego raportu ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych. Niniejszy raport adresowany jest do nieograniczonego kręgu odbiorców. Został
sporządzony na potrzeby klientów DM BOŚ S.A. oraz innych osób zainteresowanych. Nadzór nad DM BOŚ SA sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego. Regulaminy doradztwa inwestycyjnego i sporządzania analiz inwestycyjnych, analiz finansowych oraz innych rekomendacji o charakterze ogólnym dotyczących transakcji w zakresie instrumentów finansowych oraz instrumentów bazowych instrumentów pochodnych znajdują się na stronie internetowej bossa.pl w dziale Dokumenty. |
| --- |

d1vjnxx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vjnxx