Trwa ładowanie...

Cztery warianty dla Expo 2015

Wystawimy się w Grupie Wyszehradzkiej, Włosi dadzą nam zniżkę, pokażemy się bez pawilonu albo wcale nas nie będzie - informuje "Puls Biznesu".

Share
Cztery warianty dla Expo 2015
Źródło: Jupiterimages
d4m2ini

Do Expo 2015 w Mediolanie zostało 687 dni, zgłoszonych jest 128 krajów, ale bez Polski. Ministerstwo Gospodarki (MG), które odpowiada za nasz udział w Wystawie Światowej, uznało, że nie stać nas na wydatek rzędu 40 mln zł.

- Włoskiej stronie bardzo zależy na udziale Polski. Zapowiedziała, że w najbliższym czasie przedstawi ofertę specjalną dla Polski. Czekamy - mówi Sławomir Majman, prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Resort gospodarki ma alternatywny pomysł na sfinansowanie udziału Polski w wystawie - Polska mogłaby wystawić się w ramach Grupy Wyszehradzkiej. - Może to jednak być trudne, bo dotychczas zrobiła tak tylko Skandynawii - mówi wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik.

MG ma jeszcze trzeci wariant. - Możemy uczestniczyć tylko w imprezach publicznych, nie mieć ani pawilonu, ani stoiska. Koszty spadną do kilku milionów złotych. Jednak taki udział Polski nie byłby mile widziany przez gospodarzy - przyznaje wiceminister gospodarki.

Jest również czwarte rozwiązanie - Polska w ogóle na Expo 2015 nie pojedzie. Ostateczną decyzję podejmie rząd.

d4m2ini

Podziel się opinią

Share
d4m2ini
d4m2ini