Trwa ładowanie...
d3a72ql
d3a72ql

Dalkia kupi SPEC za 1,44 mld zł

26.07. Warszawa (PAP) - Koncern energetyczny Dalkia Polska podpisał przedwstępną umowę kupna Stołecznego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej za 1,44 mld zł - poinformował Urząd...
Share
d3a72ql

26.07. Warszawa (PAP) - Koncern energetyczny Dalkia Polska podpisał przedwstępną umowę kupna Stołecznego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej za 1,44 mld zł - poinformował Urząd Miasta Stołecznego Warszawy w komunikacie prasowym.

Przedwstępna warunkowa umowa sprzedaży 6.131.891 (ok. 85 proc.) akcji SPEC podpisana została 26 lipca. Do jej finalizacji niezbędna jest zgoda Rady Warszawy oraz zgoda Komisji Europejskiej. Władze miasta przedstawią radnym szczegóły umowy na najbliższej sesji Rady Miasta, wraz z wnioskiem o wyrażenie zgody na zbycie akcji SPEC.

15 proc. akcji SPEC otrzymają nieodpłatnie jej pracownicy. Będzie to możliwe zgodnie z ustawą o komercjalizacji i prywatyzacji po upływie 3 miesięcy od dnia zbycia przez miasto stołeczne Warszawa pierwszej akcji SPEC.

d3a72ql

W tym tygodniu Dalkia Polska rozpocznie rozmowy z pracownikami spółki w sprawie pakietu socjalnego.

Kwota transakcji to 1,44 mld zł.

"Będą to największe wpływy do budżetu stolicy uzyskane z transakcji prywatyzacyjnej. Biorąc pod uwagę rozmiar spółki, będzie to największa transakcja sprzedaży dystrybutora ciepła w Polsce. Co ważne, inwestor zobowiązał się, że SPEC zainwestuje w ciągu najbliższych 7 lat 1 miliard złotych, z czego 80 proc. tej kwoty to inwestycje w miejską sieć ciepłowniczą. Program inwestycyjny odpowiada skali przedsiębiorstwa i jest najwyższy, do jakiego przy prywatyzacji sieci ciepłowniczej zobowiązał się nowy właściciel" - napisano w komunikacie. (PAP)

pr/ asa/

d3a72ql

Podziel się opinią

Share
d3a72ql
d3a72ql