Trwa ładowanie...

Dane Polaków leżą na wysypiskach

Na wysypiska trafiają nasze dane, a my jesteśmy bezradni - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Wśród śmieci oraz częściej można znaleźć dokumentację bankową, medyczną, a nawet materiały z toczących się śledztw.

Dane Polaków leżą na wysypiskachŹródło: Jupiterimages
dejp9cp
dejp9cp

Jeden z mieszkańców Łodzi znalazł niedawno w pobliżu kontenera na śmieci kilkanaście kartek z danymi firm, ich właścicieli oraz numerami rachunków bankowych. Na dokumentach znajdowały się nawet numery telefonów i bieżące salda kont. W Poznaniu strażnicy miejscy natknęli się na śmietniku na dokumentację medyczną pacjentów. Wciąż było można z niej odczytać ich dane osobowe, numery PESEL, wyniki badań oraz wykazy odbytych wizyt lekarskich - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Gazeta dodaje, że osoba, której dane trafią na śmietnik, zwykle o tym nie wie. Nie poinformuje jej ani policja, ani instytucja, która wyrzuciła jej dokumentację. Najczęściej dowiaduje się dopiero wtedy, gdy padnie ofiarą finansowego oszusta. Niestety osoba taka najczęściej nie może domagać się żadnej finansowej gratyfikacji od tego, kto wyrzucił dokumenty. Nie ma bowiem prawa do odszkodowania, dopóki nie poniesie z tego tytułu strat materialnych. O stratach takich pokrzywdzony może mówić na przykład wtedy, gdy oszust, wykorzystując jego tożsamość, wyłudzi pożyczkę, a on będzie musiał ją spłacać.

dejp9cp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dejp9cp