Trwa ładowanie...

Design wkracza do nekropolii

Trzej architekci z Gdańska chcą przełamać tabu i poprawić estetykę
krajowych cmentarzy. W tym celu założyli spółkę Aeon Form i planują zająć się projektowaniem oraz
wykonawstwem designerskich trumien, urn i nagrobków.

Design wkracza do nekropoliiŹródło: © Robert Hoetink - Fotolia.com
dhpcypa
dhpcypa

Trzej architekci z Gdańska chcą przełamać tabu i poprawić estetykę krajowych cmentarzy. W tym celu założyli spółkę Aeon Form i planują zająć się projektowaniem oraz wykonawstwem designerskich trumien, urn i nagrobków, informuje "Puls Biznesu".

Zespół zwyciężył już w konkursie "Go Creative. Biznes na start", organizowanym przez Gdańską Fundację Przedsiębiorczości, promującym kreatywną przedsiębiorczość. A najnowszy sukces to pierwsze miejsce w krajowym etapie "Creative Business Cup". 18-20 listopada firma weźmie udział w finałowych zmaganiach w Kopenhadze, gdzie czeka ją rywalizacja z reprezentantami 40 krajów.

Dostępne na rynku nagrobki czy trumny są zwykle wykonywane według szablonów, zalewają nas też tanie wyroby funeralne z Chin. Architekci z Trójmiasta chcą realizować indywidualne zamówienia, projekty odpowiadające estetyce klientów, nawiązujące do życia zmarłych. Nie zamierzają ograniczyć się do działalności w Polsce. Chcą wejść z biznesem zwłaszcza do krajów anglosaskich, w tradycji których akceptuje się przechowywanie prochów zmarłych w domu.

Firma jest gotowa także podjąć się realizacji projektów związanych z pochówkiem domowych zwierząt, informuje "Puls Biznesu".

(AS)

dhpcypa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhpcypa