Trwa ładowanie...

Diament za 40 mln zł

Za ponad 11 mln franków szwajcarskich (ponad 40 mln złotych) sprzedano na wtorkowej aukcji w Genewie żółty diament, zwany Sun-Drop. To rekordowa cena za jeden z największych diamentów na świecie - poinformował dom aukcyjny Sotheby's.

Diament za 40 mln złŹródło: PAP/EPA
d1robe5
d1robe5

Ponad 110-karatowy żółty diament wielkości orzecha włoskiego poszedł pod młotek w luksusowym genewskim hotel. W aukcji biżuterii uczestniczyło ok. 150 osób.

- To wspaniały, jedyny w swoim rodzaju kamień - powiedział szef działu biżuterii Sotheby's na Europę i Bliski Wschód, David Bennett. Dodał, że anonimowy nabywca złożył ofertę przez telefon. Sun-Drop (ang. kropla słońca) osiągnął "rekordową cenę jak na żółty diament" - poinformował Bennett. Choć eksperci wyceniali diament nawet na 14 mln CHF, Bennett powiedział, że nie czuje się zawiedziony ostateczną ofertą.

Sun-Drop został odnaleziony w zeszłym roku w RPA, a następnie poddany obróbce w Nowym Jorku.

Oprócz tego rzadkiego kamienia na aukcji wystawiono też ok. 500 sztuk biżuterii. - Nie widzę żadnego kryzysu. Zgodnie z oczekiwaniami sprzedaliśmy prawie każdy duży diament - powiedział Bennett.

- Czasy są trudne, gospodarka jest w złej sytuacji. Ale nadal jest duży popyt na diamenty i kolorowe kamienie - ocenił szef zakładu jubilerskiego SAFDICO Johnny Kneller.

d1robe5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1robe5